18. novembris

Daudzi viņu iepazinuši galvenokārt kā mūziķi, jo tā ir viņa personības redzamākā daļa. Viņa vadītais zemessargu ansamblis “Dobeles zemessargi” nākamgad svinēs jau 25. pastāvēšanas gadadienu. Viņš ir arī grupas “Tērvete” vadītājs un kormeistars tāda paša nosaukuma jauktajam korim. Šis ir arī 39. gads, kopš viņš māca mūziku skolēniem Annas Brigaderes pamatskolā Tērvetes novadā. Intervijā aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” Zemessardzes 51. kājnieku bataljona seržants Artūrs Reiniks atklāja faktus, ko jūs par viņu, iespējams, vēl nezinājāt.
Lasīt vairāk
Militārā parāde ir tradīcija, kas dzimusi teju reizē ar Latvijas valsti un kļuvusi par neatņemamu valsts svētku sastāvdaļu. Līdz ar Latvijas armiju arī militārā parāde gadu laikā ir būtiski attīstījusies, ne vien saliedējot sabiedrību un radot svētku noskaņu, bet arī demonstrējot Latvijas aizsargspējas un sabiedroto klātbūtni.
Lasīt vairāk
Militārā parāde ir tradīcija, kas veltīta Latvijas sabiedrībai ar mērķi ne tikai vienot tautu valsts svētkos, bet arī demonstrēt Latvijas aizsargspējas un spēku. Piedalīšanās parādē ir gan pagodinājums, gan arī liela atbildība. Tā aizsardzības nozares portālam “Sargs.lv” uzsver Nacionālo bruņoto spēku vadības pārstāvji, kuri ir atbildīgi par parāžu rīkošanu.
Lasīt vairāk
Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.
Lasīt vairāk