Krievijas armija beidzot atsakās no kājautiem; kazarmās būvēs arī dušas

Ārvalstīs
Sargs.lv

Krievijas armija beidzot atsakās no kājautiem; kazarmās būvēs arī dušas

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu neilgi pēc stāšanās amatā pauda šoku par to, ka bruņotajos spēkos karavīri kājas joprojām tin autos un nevalkā zeķes.

Ministrs pieprasījis, lai šī senā paraža – tīt kājas taisnstūra auduma gabalos - līdz šī gada beigām ir tiktu izskausta.

"Es gribētu dot rīkojumu, ka 2013.gadā, vēlākais - līdz gada beigām, mēs aizmirstam vārdu "kājauti"," tiekoties ar augstākajām bruņoto spēku amatpersonām, sacīja ministrs. "Es lūgšu piešķirt papildu finansējumu, lai mēs bruņotajos spēkos pilnībā varētu atteikties no šī jēdziena."

Karavīri kājas mēdz ietīt autos, kas, kā daudzi norāda, valkājot garos zābakus, esot praktiskāk, tomēr šis paradums arī tiek uzskatīts par apkaunojoši vecmodīgu. Krievijas armijā tās pirmsākumi meklējami pirms 300 gadiem.

Lai arī tie tiek uzskatīti par praktiskākiem salīdzinot ar zeķēm, tomēr kājautiem ir trūkumi – tos ir sarežģītāk uzvilkt nekā zeķes, nepareizi satīti auti var pamatīgi uzberzt pēdu un radīt tulznas.

Ar modes mākslinieka Valentīna Judaškina palīdzību 2008.gadā tika modernizēts karavīru formas tērps, kurā bija iekļautas arī kokvilnas zeķes, tādējādi kājauti un garie zābaki vairs nebija formas tērpa sastāvdaļas.

"Tagad ir 2013.gads. Mēs joprojām runājam par kājautiem," sacīja Šoigu, norādot, ka šīs paražas turpināšanos ievērojis, pēdējo mēnešu laikā apmeklējot vienības.

Līdz šā gada beigām visās Krievijas armijas vienībās tiks ierīkotas arī dušas telpas, 4.februārī paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

"Esmu devis rīkojumus līdz 2013.gada beigām visās vienībās ierīkot dušas telpas saskaņā ar izstrādāto grafiku," sacīja Šoigu.

Šoigu arī teica, ka tiks veikts pasākumu komplekss, lai novērstu karavīru masveida saslimšanas gadījumus armijā.

Tikmēr kara hospitālī Jekaterinburgā no pneimonijas februāra sākumā mira divi obligātā dienesta karavīri. Par karavīru nāves faktu sākts kriminālprocess. Jāpiebilst, ka šajā hospitāli pērnā gada nogalē mira vēl viens obligātā dienesta karavīrs.  

Atgādināsim, ka Šoigu kļuva par Krievijas aizsardzības ministru, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins pērn novembrī atlaida aizsardzības ministru Anatoliju Serdjukovu saistībā ar korupcijas skandālu Aizsardzības ministrijai piederošā akciju sabiedrībā.

Serdjukova atbrīvošana no amata pamatota ar nepieciešamību veikt pamatīgu izmeklēšanu par vērienīgām mahinācijām ar nekustāmajiem īpašumiem Aizsardzības ministrijai piederošajā akciju sabiedrībā "Oboronservis", kuras darbības jomas aptver kā bruņojuma uzturēšanu, tā lauksaimniecību un izdevējdarbību.

Nesen publicētajā pētījumā par korupcijas riskiem valsts aizsardzības jomā, Krievija ierindota visai augsta korupcijas riska jeb „D-„ kategorijā. Pētījumu veica „Transparency international UK” 82 pasaules valstīs.

Dalies ar šo ziņu