Obligātās karaklausības atcelšana Vācijā rada kadru deficītu

Ārvalstīs
Sargs.lv

Obligātās karaklausības atcelšana Vācijā rada kadru deficītu

No 2011. gada 1. jūlija Vācijā ir atcelta obligātā karaklausība, bet alternatīvais dienests aizstāts ar federālo brīvprātīgo dienestu (FBD), kas ceļ trauksmi par akūtu kadru trūkumu.

Kad iesaukšana armijā bija obligāta visiem jauniešiem, liela daļa no viņiem izvēlējās nevis papildināt bundesvēra rindas, bet gan noteiktu laiku atstrādāt kādā no alternatīvā dienesta sarakstā iekļautajām darba vietām, kas saistītas ar labdarību un palīdzības sniegšanu.

Visas organizācijas, kuras agrāk nodarbināja alternatīvā dienesta karavīrus, atzinušas kadru deficīta problēmas eksistenci. 

Piemēram, Maltas ordenī, kur regulāri strādāja 1000 alternatīvā dienesta karavīru (ADK), tagad ir piesaistīti vien 98 jaunieši. Vācijas Samariešu apvienībā no 1700 ADK vakancēm jaunus līgumus noslēgt izdevies ar 50 jauniešiem. Protestantu labdarības organizācijā no 1000 vakancēm aizpildītas vien 170, bet katoļu labdarības organizācijā — no 3300 tikai 300.

Apkopojot jaunāko statistiku pa visu valsti, vācu izdevums Bild norāda, ka kadru deficīts drīzumā var būt vēl lielāks, jo pagaidām daudzi bijušie alternatīvā dienesta karavīri ir piekrituši pagarināt līgumus federālajā brīvprātīgajā dienestā. No jauna piesaistīto FBD karavīru skaits vasaras vidū nepārsniedza 3000, kamēr absolūto vairākumu (14 300) FBD rindās pašlaik veido izbijuši alternatīvā dienesta karavīri. Kad beigsies viņu līgumi, brīvprātīgā dienesta pastāvēšana Vācijā var būt apdraudēta. Tikmēr Ģimenes lietu ministrija optimistiski cer, ka katru gadu federālajā brīvprātīgajā dienestā dienēs 35 000 Vācijas jauniešu.

Vizma Kaļčeva, Tēvijas Sargs

Dalies ar šo ziņu