
Ķīlnieku drāma Igaunijas Aizsardzības ministrijā
Bruņotais uzbrucējs, kas ceturtdien sagrāba ķīlniekus Igaunijas Aizsardzības ministrijā, bija jurists un Igaunijas Apvienotās kreisās partijas biedrs Karens Drambjans.
Sākotnējais pieņēmums, ka ķīlnieku krīzi izraisījis kāds bijušais Aizsardzības spēku karavīrs, nav apstiprinājies, apliecināja premjerministrs Andruss Ansips.
Ķīlnieku drāma vakarpusē beidzās ar sagrābto gūstekņu atbrīvošanu. Policija apliecināja, ka uzbrucējs zaudējis dzīvību policijas operācijas laikā.
Zināms, ka Drambjans dzimis 1954.gadā Armēnijā, mācījies Tartu universitātē, bet Igaunijas pilsonību ieguvis 1993.gadā. Pirms diviem gadiem viņš nesekmīgi kandidējis vietējo pašvaldību vēlēšanās. Igaunijas armēņu kopienā viņu raksturo kā vienpatni, kas ar tautiešiem nav biedrojies.
Tiek uzskatīts, ka Drambjana plāni bijuši nopietni, jo viņam līdzi bijušas aptuveni simts patronas, soma ar sprāgstvielām un gāzmaska. Drambjans nav izvirzījis nekādas prasības un viņa rīcības iemesli tā arī palikuši nezināmi.
Pirmais šāviens Igaunijas Aizsardzības ministrijas ēkā atskanēja pulksten 15:10. Drīz pēc tam ministriju ielenca policisti bruņuvestēs, ieradās sapieri un neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas. Atsaucoties uz ministrijas amatpersonām, mediji ziņoja, ka bruņots vīrietis vispirms uzspridzinājis spridzekli, tad raidījis šāvienu un pēc tam par ķīlnieku sagrābis apsargu. Vēlāk kļuva zināms, ka sagrābti divi cilvēki.
Ministrijas darbinieki tika evakuēti un patvērās kaimiņos esošajā teātrī. Aizsardzības ministrs Marts Lārs incidenta brīdī ēkā neatradās, viņš piebraucis apmēram stundu vēlāk un arī patvēries teātra ēkā.
Policija bloķēja tuvējās ielas, ap pulksten 16:30 ieradās papildspēki, bet drīz pēc pulksten 17 ēkā atkal atskanēja šāvieni un sprādzieni. Nedaudz vēlāk policijas pārstāvis notikuma vietā informēja žurnālistus, ka tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki situāciju atrisinājuši, ķīlnieku krīze beigusies bez cietušajiem, gūstekņi atbrīvoti. Vēl pēc tam tika paziņots, ka uzbrucējs izdarījis pašnāvību, bet vēlāk tas neapstiprinājās.
LETA