Turcija

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans sestdien Stambulā tiekoties ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, aicināja konfliktu Austrumukrainā atrisināt diplomātiskā ceļā, kā arī izteica atbalstu Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai.

ASV un Turcijas ārlietu ministriem tā arī nav izdevies pārvarēt asās domstarpības jautājumā par Turcijas plāniem ieviest bruņojumā Krievijā ražotās pretgaisa aizsardzības sistēmas S-400, ko Vašingtona uzskata par drošības risku, vēsta ASV aizsardzības žurnāls “Defense News”.

Jau tuvākajā laikā mūsdienu karadarbībā par izšķirošu kļūs spēka līdzsvara meklējumi starp dronu izmantošanu uzbrukumos un starp pretgaisa aizsardzības sistēmu iespējām neitralizēt to draudus, raksta portāls “Defense News”.

Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars aicinājis ASV atsākt sarunas par Ankaras pretrunīgo lēmumu iegādāties Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu, mudinot Vašingtonu izbeigt sankcijas un draudus. Vienlaikus viņš sarunā ar ārvalstu žurnālistiem Ankarā apstiprināja, ka Turcija šobrīd risina sarunas par Krievijas moderno raķešu "S-400" otrās...