Turcija

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans preses konferencē pēc tikšanās ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti paziņoja, ka Turcija ratificēs Somijas pieteikumu dalībai NATO pirms Turcijas vēlēšanām maijā.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien devis mājienu, ka Turcija varētu drīzumā atbalstīt Somijas pievienošanos NATO.

ASV Nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans vēl pirms oficiālās tikšanās ar savu Turcijas kolēģi otrdien mudinājis Turciju ratificēt Zviedrijas un Somijas iestāšanos NATO.

Krievijas karš Ukrainā radīja Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam nevēlamu pretreakciju – tā vietā, lai nepieļautu NATO paplašināšanos, Somija un Zviedrija pieteica savu dalību transatlantiskajā aliansē. Lai gan vairums dalībvalstu abu valstu uzņemšanu ratificēja ļoti ātri, Turcija un Ungārija aizvien to nav izdarījušas. Portāls “Sargs.lv” kopā...

Somijas parlaments trešdien ar lielu balsu vairākumu apstiprinājis likumprojektu, kas nepieciešams valsts kļūšanai par NATO locekli. Taču joprojām paliek viens liels šķērslis Somijas ceļā uz NATO un tā ir Turcija.