Turcija

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu otrdien Bukarestē plāno tikties ar Zviedrijas un Somijas kolēģiem, lai runātu par Skandināvijas valstu pievienošanos NATO.

Turcija var izvērst sauszemes operāciju Sīrijas ziemeļos, pirmdien brīdinājis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, ar šo paziņojumu nākot klajā pēc Turcijas triecieniem kurdu bāzēm Sīrijā un Irākā un kurdu trieciena Turcijas pierobežas pilsētai.

Turcijas trieciendronu ražotāja "Baykar" bezpilota lidaparātus Ukrainā drīzumā varēs izmantot pret kamikadzes lidrobotiem, tādiem kā krievu pilotētajiem Irānas droniem, kas Ukrainā veic triecienus kritiskās infrastruktūras objektiem, ziņu aģentūrai DPA pavēstījis uzņēma "Bayraktar" vadītājs Haluks Bairaktars.

Pirmdien, 3. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepazīšanās vizītē uzņems Kanādas vēstnieku Braienu Svorku (Brian Szwarc) un Turcijas vēstnieci Šuli Euztunču (Şule Öztunç), lai pārrunātu reģionālās drošības un divpusējās sadarbības jautājumus.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans intervijā ASV telekanālam PBS atzina, ka viņam radies iespaids - Krievijas prezidents Vladimirs Putins karu Ukrainu grib izbeigt pēc iespējas ātrāk.