Turcija

Turcijas ārlietu ministrs Hakans Fidans ir solījis, ka Ankara Zviedrijas dalību NATO apstiprinās "dažu nedēļu laikā", trešdien paziņojis Zviedrijas ārlietu ministrs Tobiass Bilstrems.

Turcijas parlamenta ārlietu komiteja ceturtdien sāka debates par Zviedrijas lūgumu uzņemt to NATO, bet atlika lēmuma pieņemšanu uz vēlāku laiku.

Ir pagājis pusotrs gads, kopš Zviedrija nolēma pieteikties dalībai NATO, un, neraugoties uz Budapeštas solījumu, ka tā nebūs pēdējā, kas ratificēs Zviedrijas pieteikumu, tas šķiet neizbēgami, jo Turcijas parlaments, kas arī nav ratificējusi Zviedrijas dalību Aliansē, ir sācis apspriest Zviedrijas lūgumu uzņemt to NATO.

NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga skatījumā Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana paustais atbalsts palestīniešu grupējumam "Hamās" nerada problēmu NATO.

Ceturtdien, 26. oktobrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds iepazīšanās vizītē uzņems Dānijas Karalistes vēstnieku Latvijā Mortenu Jespersenu (Morten Jespersen) un Turcijas Republikas vēstnieci Latvijā Šuli Eztunču (Şule Öztunç).