Turcija

Ukrainas bruņotie spēki otrdien pirmo reizi Donbasā Apvienoto spēku operācijas (ASO) rajonā izmantojuši Turcijā ražoto kaujas izlūkošanas trieciendronu "Bayraktar", pavēstīja ASO preses centrs.

Turcijas varas iestādes apcietinājušas četrus Krievijas, vienu Ukrainas un vienu Uzbekistānas pilsoni aizdomās par uzbrukuma plānošanu Turcijā mītošajiem čečenu disidentiem, atsaucoties uz Turcijas mediju “TRT Haber” vēstīto, raksta aģentūra “Reuters”.

ASV piedāvā kompensēt Turcijas iemaksu par piektās paaudzes iznīcinātāja F-35 iegādi, piedāvājot tai pirkt vecākas - ceturtās paaudzes F-16 iznīcinātājus. Tā svētdien paziņojis Turcijas prezidents Redžips Tajips Erdogans, vēsta aizsardzības nozares portāls “Defense News”.

Turcija vēlas no ASV saņemt finansiālu kompensāciju par valsts izslēgšanu no piektās paaudzes iznīcinātāju lidmašīnu F-35 programmas, kurā Turcija sākotnēji bija gan kā detaļu piegādātājs, gan kā jauno lidmašīnu pircējs, taču, dēļ lēmuma par Krievijā ražoto zenītraķešu S-400 pirkšanu, no tās tika izslēgta, vēsta ASV aizsardzības nozares medijs...

Albānija kļūs par nākamo pircēju Turcijā ražotajiem “Bayraktar TB-2” bezpilota lidaparātiem, pēc kuriem pasaulē turpina augt pieprasījums, ziņo portāls “TRT World”.