starptautiskā sadarbība

Trešdien, 12. jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē “Lielvārde” norisinājās Spānijas pretgaisa aizsardzības vienības rotācijas svinīgā maiņas ceremonija, kurā piedalījās Gaisa spēku Štāba priekšnieks pulkvežleitnants Indulis Cepurītis, pasniedzot jaunajai rotācijai rudzu maizes klaipu un bišu medu.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans trešdien paziņoja par nodomu izstāties no Kolektīvās drošības līguma organizācijas, kurā dominē Krievija, saistībā ar pieaugošu saspīlējumu starp abām valstīm.

Šodien Rīgas pilī svinīgi tika atklāts B9 jeb Bukarestes devītnieka samits, kurā ieradušies deviņu valstu līderi, lai apspriestu reģiona drošības jautājumus un gatavotos gaidāmajam NATO samitam Vašingtonā. B9 formāts, kurā piedalās Bulgārija, Čehija, Igaunija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija un Slovākija, kalpo par platformu Austrumu...

Somijas prezidenta Aleksandra Stuba un Zviedrijas premjera Ulfa Kristersona dalība NATO Austrumu flanga valstu (B9) samitā pierāda, ka drošība reģionā ir nedalāma, žurnālistiem uzsvēra Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu Rīgas pilī.

Rīgā šodien pirmo reizi notiks NATO Austrumu flanga valstu samits, kurā tiksies tā dēvētais Bukarestes deviņnieks (B9), kas tika izveidots 2015.gadā kā platforma Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas un Ungārijas pārstāvju apspriedēm.