Aktuāli

starptautiskā sadarbība

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien piedalīsies "Eiropas Liberālā foruma" tiešsaistes diskusijā "Jaunākie drošības izaicinājumi: Vai Eiropas Savienība tos var pārvarēt?" Diskusijā plānots apspriest starptautiskās sankcijas kā līdzekli draudu novēršanai, hibrīdā un informatīvā kara izpausmes, kā arī citus aktuālos drošības izaicinājumus Eiropā un citviet pasaulē.

Lasīt vairāk

Lietuva, Polija un Ukraina aizvadījušas pirmās “Ļubļinas trīsstūra” sarunas, kuru centrā dominēja trīspusējās sadarbības padziļināšana, kā arī kopīga vēršanās pret Krievijas agresiju Ukrainā. Pētnieku vērtējumā jaunais sadarbības formāts iezīmē kaimiņvalstu iepriekšējo politisko saspīlējumu mazināšanos un būtisku turpmākās sadarbības saišu stiprināšanos.

Lasīt vairāk

Latvijas bruņoto spēku un Mičiganas Nacionālās gvardes sadarbību nav kavējusi pat Covid-19 pandēmija. Latvijas bruņoto spēku pārstāvji bijuši vienīgie, kuri par spīti ceļošanas ierobežojumiem ieradušies uz ikgadējām mācībām “Northen Strike 20”, kas noritēja pēdējās divās jūlija nedēļas, vēsta ASV bruņoto spēku portāls “Army.com”.

Lasīt vairāk