starptautiskā sadarbība

Vakar, 24. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikšanās laikā ar Čehijas aizsardzības ministri Janu Černohovu (Jana Černochova) pārrunājis NATO un Eiropas Savienības kopējo stratēģiju pašreizējo Eiropas drošības izaicinājumu risināšanai, kā arī vienojies par abu valstu sadarbības padziļināšanu aizsardzības industrijas jomā.

Vakar, 18. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Apvienotās Karalistes aizsardzības ministru Benu Volisu (Ben Wallace), lai pārrunātu drošības situāciju reģionā saistībā ar Krievijas militārajām aktivitātēm pie Ukrainas robežas un izteikto ultimātu NATO, kā arī aktuālos jautājumus attiecībā uz divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

NATO Komunikāciju un informācijas (NCI) aģentūra un Ukraina 17. janvārī parakstīja vienošanos par kopīgās sadarbības turpināšanu dažādos tehnoloģijas projektos, tai skaitā par padziļinātu sadarbību kiberdrošības jomā.

Zviedrija izvedīs savu karaspēku no Francijas vadītās operācijas Āfrikas valstī Mali, paziņojusi Zviedrijas ārlietu ministre Anna Linde. Šāds lēmums saistīts ar Mali huntas lēmumu uzsākt sadarbību ar Eiropas Savienības sankcijām pakļauto Krievijas privāto militāro uzņēmumu “Vagner Group”.

Teju nupat, pagājušajā gada nogalē, noslēdzās trīs gadus ilgā Zemessardzes 3.Latgales brigādes 36.kaujas atbalsta bataljona rotas karavīru dežūra NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas spēku (Very High Readiness Joint Task Force – VJTF) sastāvā. Zemessardzes 3.Latgales brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Vizulis intervijā “Sargs.lv” norāda – tas gan...