starptautiskā sadarbība

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā Hovertu Janu Kornelisu Beilu de Vrū (Govert Jan Cornelis Bijl de Vroe), kurš ieradīsies vizītē saistībā ar savas kadences noslēgumu Latvijā.

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Polijas, Ungārijas, Čehijas un Slovākijas vēstniekiem, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un sadarbību ar Baltijas valstīm aizsardzības jomā.

Krievijas lēmums par izstāšanos no “Atvērto debesu” līguma ir pēdējais solis, lai sagrautu gadiem ilgi veidoto un nostiprināto bruņojuma kontroles mehānismu, šādu viedokli portālam “Sargs.lv” pauda Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Sutīgo un saulaino dienu Jūrmalciema kāpās netālu no Liepājas šonedēļ ik pa laikam pārtrauc šāvienu skaņa ar tai sekojošu tuvās distances pretgaisa aizsardzības raķešu šaušanos debesīs, kam seko sprādzieni gaisa mērķu tuvumā. Te praktisko kaujas šaušanu aizvada ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas bruņoto spēku karavīri.

NATO valstu līderiem ir jāizstrādā stingrāka kopējā politika pret Ķīnu, pirms alianses samita paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.