Skandināvija

Līdz ar Turcijas lēmumu atsaukt savas pretenzijas Zviedrijas uzņemšanai NATO, gaidāms, ka jau drīzākajā laikā šī ziemeļvalsts tiks uzņemta aliansē, kļūstot par tās 31. dalībvalsti. Vācijas sabiedriskais medijs “Deutsche Welle” (DW) nolēma noskaidrot – kas gaidāms no Zviedrijas pievienošanās NATO?

Šonedēļ gaidāmajā NATO samitā Latviju galvenokārt interesē lēmumi, kas saistīti ar alianses austrumu flanga stiprināšanu, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Ziemeļvalstu valdības, kas strādāja pie saviem aizsardzības plāniem, pamatojoties uz pieņēmumu, ka Somija un Zviedrija būs saņēmušas apstiprinājumu dalībai NATO vēl pirms šogad paredzētā alianses augstākā līmeņa vadības sanāksmes Viļņā, tagad spiesti pieņemt faktu, ka Turcijas neapmierinātība ar Zviedriju var turpināties un kavēt tās pievienošanos...

Zviedrijas bruņotie spēki kopā ar sabiedrotajiem gada lielāko militāro mācību ”Aurora 23” laikā izspēlējuši iedomātā pretinieka pilna mēroga militārā iebrukuma scenāriju valstī, kurā rodamie pretinieka darbības elementi un raksturs ir līdzīgi agresorvalsts Krievijas īstenotajam iebrukumam Ukrainā.

No 2024. gada vidus Dānija uz Latviju nosūtīs vienu Dānijas Karalisko bruņoto spēku karavīru bataljonu, demonstrējot Dānijas apņēmību turpināt sniegt ieguldījumu NATO austrumu flanga aizsardzībā.