Skandināvija

Otrdien oficiāli sākts ratifikācijas process Somijas un Zviedrijas uzņemšanai NATO, paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Turcija atbalsta Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO, otrdien paziņoja Somijas prezidents Sauli Nīniste. LĪdz ar to NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pavēstīja, ka NATO līderi trešdien oficiāli uzaicinās Somiju un Zviedriju pievienoties aliansei.

Britu iznīcinātāji "Typhoon" un "F-35" trīs dienu mācībās izspēlēja dažādas situācijas, kurās bija nepieciešams atvairīt Spānijas un Somijas "F-18" iznīcinātāju un Vācijas "Typhoon" simulētus uzbrukumus, ziņo “UK Defence Journal”.

Šodien Oslo tikās Apvienoto reaģēšanas spēku (JEF) pārstāvji, kuri apsprieda pašreizējās drošības problēmas, tostarp Krievijas iebrukuma Ukrainā sekas, un apsvēra JEF turpmāko attīstību, lai turpinātu nodrošināt efektīvu drošību savā galvenajā reģionā - tālajos Ziemeļos, Ziemeļatlantijas reģionā un Baltijas jūrā.

Šodien, 1. jūnijā, Zviedrija pievienojās Latvijas, Somijas un uzņēmuma “Patria” noslēgtajam līgumam par kopīgas 6x6 bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi uz “Patria” transportlīdzekļu bāzes.