Skandināvija

Lai arī Zviedrija nav NATO dalībvalsts, tā ir viena no alianses partnervalstīm, ar kuru līdzšinējā sadarbība, tai skaitā arī militārajā jomā, bijusi ļoti nozīmīga. Tā, 26. oktobrī tiekoties ar Zviedrijas karali Kārli XVI Gustavu un Zviedrijas valdības pārstāvjiem, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

23. septembrī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atradīsies darba vizītē Kopenhāgenā, Dānijā, lai ar Dānijas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Flemingu Lentferu (Flemming Lentfer) un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerālleitnantu Martinu Heremu (Martin Herem) pārrunātu Latvijas, Dānijas un Igaunijas...

Lai novērstu Krievijas draudus NATO austrumu flangam, tostarp Baltijas valstīm, vairāk par skaitliski lielākiem militāriem spēkiem ir nepieciešams daudzveidīgu spēju kopums atbilstošā gatavības līmenī, secināts Zviedrijas Aizsardzības pētījumu aģentūras (FOI) jaunākajā ziņojumā. Tāpat svarīgs atturēšanas elements ir efektīva komandvadība un gudra...

Nākamās desmitgades laikā Norvēģijas bruņoto spēku prioritātes būtiski nemainīsies - paredz Norvēģijas Ārpolitikas centra vecākais pētnieks Kaštens Fri (Karsten Frii). Sarunā ar “Sargs.lv” viņš analizē arī obligātā militārā dienesta nozīmi Norvēģijas bruņoto spēku rekrutēšanā un Kara flotes attīstības problemātiku.

Krievijas vājums var būt tās agresiju veicinošs faktors, brīdina Norvēģijas Ārpolitikas centra vecākais pētnieks Kaštens Fri (Karsten Frii). Sarunā ar “Sargs.lv” norvēģu eksperts analizē Krievijas draudus Ziemeļvalstīm un to, kā Krimas aneksija ietekmēja Ziemeļvalstu savstarpējo aizsardzības politiku.