Skandināvija

Šodien NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenebrgs iepazīstināja ar 2022. gada pārskatu, kurā apkopoti alianses galvenie pasākumi pagājušajā gadā. 2022. gads bija astotais gads pēc kārtas, kad Eiropā un Kanādā palielinājās aizsardzības izdevumi. Pagājušajā gadā izdevumi aizsardzībai palielinājās par 2,2%. Šī gada laikā ievērojami tika stiprināta...

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans preses konferencē pēc tikšanās ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti paziņoja, ka Turcija ratificēs Somijas pieteikumu dalībai NATO pirms Turcijas vēlēšanām maijā.

Ukrainas bruņoto spēku kaujas spējas un spēja pretoties krievu okupantiem ir pārsteigusi visu pasauli. Tieši morālā komponente ir izrādījusies izšķiroša kaujas laukā, tāpēc šogad pirmo reizi Zviedrijas bruņotie spēki vingrinājuma “Aurora 23” laikā pētīs morālās komponentes ietekmi uz kaujasspējām.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien devis mājienu, ka Turcija varētu drīzumā atbalstīt Somijas pievienošanos NATO.

Somijas kreisi centriskā valdība ir pakļauta opozīcijas kritikai pēc tam, kad premjerministre Sanna Marina ierosināja, ka Somija varētu ziedot neprecizētu skaitu līdz šim izmantoto Somijas gaisa spēku iznīcinātāju “Boeing F/A-18C Hornet” Ukrainai, vēsta ASV aizsardzības nozares medijs "Defense News".