Skandināvija

Vairākas Eiropas valstis varētu izmantot NATO jaunās dalībvalsts Zviedrijas pieredzi obligātā militārā dienesta atjaunošanai laikā, kad pieaugot Krievijas draudiem, Eiropas valstu bruņotie spēki sāk izjust arvien lielāku personāla piesaistes problēmu profesionālajam militārajam dienestam, vēsta izdevums “Politico”.

Turcijas parlamenta Ārlietu komiteja otrdien pēc vairāku mēnešu kavēšanās apstiprināja Zviedrijas pieteikumu dalībai NATO, tādējādi likvidējot vēl vienu šķērsli ziemeļvalsts ceļā uz pievienošanos aliansei. "Protokols (par Zviedrijas pievienošanos NATO) tika atbalstīts komitejā," pēc balsojuma ziņu aģentūrai AFP apliecināja opozīcijas Republikāņu...

Trešdien, 8. novembrī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš dosies divu dienu darba vizītē uz Utrehtu, Nīderlandi, lai piedalītos Ziemeļu grupas bruņoto spēku komandieru sanāksmē.

Somijas eksperti uzskata, ka, lai gan nav pierādīts, ka Krievija ir vainojama pie cauruļvada "Balticconnector" starp Somiju un Igauniju sabojāšanas, Maskavai varētu būt bijuši vairāki motīvi, lai to izdarītu. Lai gan izmeklēšana joprojām turpinās, ir norādes, ka aiz "Balticconnector" cauruļvadam nodarītā bojājuma varētu būt stāvējusi Krievija...

Līdz ar Turcijas lēmumu atsaukt savas pretenzijas Zviedrijas uzņemšanai NATO, gaidāms, ka jau drīzākajā laikā šī ziemeļvalsts tiks uzņemta aliansē, kļūstot par tās 31. dalībvalsti. Vācijas sabiedriskais medijs “Deutsche Welle” (DW) nolēma noskaidrot – kas gaidāms no Zviedrijas pievienošanās NATO?