Sīrija

Jau tuvākajā laikā mūsdienu karadarbībā par izšķirošu kļūs spēka līdzsvara meklējumi starp dronu izmantošanu uzbrukumos un starp pretgaisa aizsardzības sistēmu iespējām neitralizēt to draudus, raksta portāls “Defense News”.

Cilvēktiesību pārkāpumi un citi notikumi Baltkrievijā, Ukrainā, Sīrijā, Venecuēlā, kā arī Krievijas veiktā ķīmisko ieroču izmantošana parāda, ka sankciju piemērošana ir un būs aktuāls jautājums gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, uzsvēris Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs.

Izraēlas gaisa spēku reaktīvie iznīcinātāji otrdienas vakarā veikuši uzlidojumus mērķiem Sīrijas dienvidos, vēsta Damaskas oficiālā ziņu aģentūra SANA.

Ukrainas drošības un analīzes centrs publicējis plašu pētījumu par Krievijas algotņu vienības “Wagner” aktivitātēm, tai skaitā iepriekš nepublicētiem zaudējumiem Sīrijā. Pētījumā identificēti vairāk nekā 183 algotņi, kas krituši Sīrijā 2017. gadā, no kuriem vairāk nekā pusi mēģinājuši notušēt Krievijas slepenie dienesti.

ASV Nacionālās drošības padome apstiprinājusi, ka 25. augusta rītā Krievijas bruņutransportieris taranējis ASV Armijas bruņumašīnu pēc tam, kas ASV konvojs bloķējis Krievijas tehnikas ienākšanu Al-Hasakahas naftas laukos.