Aktuāli

poligons

Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas rīkojuma projektu “Par nacionālo interešu objekta statusa noteikšanu militārajiem objektiem”, kas paredz šī statusa piešķiršanu vairākiem militārajiem objektiem, kuri ir prioritāri valsts aizsardzības nodrošināšanā, tostarp, Gaisa spēku Aviācijas bāzei, reģionālajiem militārajiem poligoniem “Lāčusils” Alūksnes novadā, “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā un “Mežaine” Skrundas novadā, Zemessardzes bataljoniem Lūznavā, Krustpilī, Apguldē, Valmierā un Gulbenē, kā arī vairākiem Nacionālo bruņoto spēku vienību objektiem Rīgā.

Lasīt vairāk

Aizsardzības ministrija plāno, ka Liepājas militārā bāze būs izvietota 35 hektāru platībā, taču patlaban nav zināms, vai projektā līdzfinansējumu varētu piešķirt arī NATO. Valdība ar ministrijas ziņojumu ar Liepājā, Karostā paredzētās militārās bāzes attīstību tika iepazīstināta jau 2016. gadā.

Lasīt vairāk

Poligons “Mežaine” Skrundā ir īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos, kā arī objekts ir pietuvināts kaujas situācijām un reāliem apstākļiem, tādēļ tajā regulāri tiek rīkotas Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto mācības. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi.

Lasīt vairāk