poligons

Poligons “Mežaine” Skrundā ir īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos, kā arī objekts ir pietuvināts kaujas situācijām un reāliem apstākļiem, tādēļ tajā regulāri tiek rīkotas Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto mācības. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi.

Lasīt vairāk

Lai Nacionālo bruņoto spēku poligonu teritorijās saglabātu, aizsargātu un iespēju robežās atjaunotu vidi, regulāri tiek stādīti koki, kā arī gādāts par preventīvajiem pasākumiem ugunsnelaimju novēršanai. Aizsardzības ministrijas valdījumā esošo meža zemju apsaimniekošanu un pārvaldīšanu veic Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC). Tajā informē – šogad meža atjaunošanā iestādīti jau vairāk nekā 40 tūkstoši egļu un priežu ietvarstādu.

Lasīt vairāk

Daugavpils novadā, uzsākot poligona “Meža Mackeviči” attīstību, vietējiem iedzīvotājiem tiks radītas aptuveni 400 darba vietas ar vidējo algu 800-900 eiro pēc nodokļu nomaksas, tādējādi šis projekts radīs pozitīvu ietekmi uz visas Latgales attīstību, tā aizsardzības nozarei veltītajā diskusijā “Latgales Radio” uzsvēra Aizsardzības ministrijas un Daugavpils novada pašvaldības amatpersonas.

Lasīt vairāk