NATO kaujas grupa

Šodien, 21. martā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieri ģenerāli Guljelmo Luidži Miljetu (Guglielmo Luigi Miglietta), lai pārrunātu starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus.

Latvijai un Rumānijai ir kopīgi jāstrādā, lai īstenotu Madrides samita lēmumus, stiprinot aizsardzības un atturēšanas spējas NATO austrumu flangā, vakar Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē tiekoties ar parlamenta un valdības amatpersonām, sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Kanādas vadītās paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveidošana līdz kaujas spējīgai brigādei ir nozīmīga Latvijas turpmākai atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanai, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), tiekoties ar Kanādas Senāta spīkeru Džordžu Fēriju.

No 9. līdz 15. martam NATO dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies NATO krīzes vadības mācības „CMX23” (Crisis Management Exercise), kuru mērķis ir pārbaudīt alianses dalībvalstu konsultāciju un lēmumu pieņemšanas procedūras stratēģiskajā politiski militārajā līmenī.