NAA

Litenes nometne Latvijas brīvvalsts armijai bija viena no vietām, kurā karavīri, instruktori un virsnieki lauka apstākļos aizvadīja mācības, nostiprinot un attīstot savas karošanas prasmes. Tomēr līdz ar Latvijas okupāciju Litene kļuva par simbolu ne tikai idejiskai, bet arī fiziskai Latvijas armijas iznīcināšanai. Tieši šajā vietā 1941. gada 14. jūnijā PSRS okupācijas spēki apcietināja un nošāva simtiem Latvijas armijas virsnieku. Godinot Litenē noslepkavotos un izsūtītos virsniekus, nu jau vairākus gadus Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) pirmā kursa kadeti dodas 20 kilometru garā

Lasīt vairāk

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā militārā augstskola Latvijā, kas sagatavo Nacionālo bruņoto spēku virsniekus – karavīru un vienību komandierus, un līderus.


Tā piedāvā valsts apmaksātas studiju programmas vidējo un augstāko izglītību ieguvušajiem, studiju laikā kadetiem nodrošinot visas karavīra sociālās garantijas, attīstītu mācību bāzi un profesionālus pasniedzējus, kā arī praksi Latvijā un ārvalstīs.


Ar iegūtu vidējo izglītību aizsardzības akadēmijā var studēt trijās profesionālā bakalaura studiju programmās, tajās apgūstot Sauszemes, Gaisa un Jūras spēku militāro

Lasīt vairāk

Studējot Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Tevi sagaida dinamisks mācību process un dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs (noskaties video arhīvu no kadetu apmācību procesa) :


☑ Valsts apmaksātas studijas;


☑ Karavīra atlīdzība studiju laikā, sākot no 900 euro pēc nodokļu nomaksas;


☑ Nodrošināta dienesta vieta NBS un karjeras iespējas;


☑ Dienesta pieredze NATO un Eiropas Savienības militārajās institūcijās;


☑ Apmaksāta veselības aprūpe;


☑ Bezmaksas dienesta viesnīca un sporta zāles.


Piesakies šeit: https://www.mil.lv/lv/klusti-karavirs Esi

Lasīt vairāk