mācības(72)

3. martā Ludzas novada Isnaudas pagasta teritorijā notiks Zemessardzes 32. kājnieku bataljona zemessargu iepriekš plānota apmācība, kuras galvenais mērķis ir pilnveidot un uzturēt zemessargu iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū.

ASV bruņotie spēki Eiropā sadarbībā ar Beļģijas Gaisa spēkiem pirmo reizi Latvijā īstenoja pilnvērtīgu artilērijas vienības strauju “pārsviešanu” no Centrāleiropas uz Latviju. Lai gan šāda spēja demonstrēta arī iepriekš, šoreiz mācību uzdevumā integrēts arī kaujas šaušanas uzdevums Ādažu poligonā, kas ir daļa no ikgadējām starptautiskajām...

No 22. līdz 28. novembrim Kuldīgas novada Raņķu pagastā, militārajā poligonā “Mežaine” notiks starptautiskas militārās mācības “City of Black Angels”, lai trenētu sabiedroto un Zemessardzes vienību spējas vienotai uzdevumu izpildei.

25. un 26. novembrī Ventspils novada Vārves, Užavas, Ziru un Zlēku pagastos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības.

10. novembrī Latvijas teritorijā NATO pastiprinātas modrības aktivitāšu “Neptune Strike 2023” ietvaros Nacionālo bruņoto spēku tuvā gaisa atbalsta kontrolieri (JTAC) sadarbībā ar sabiedroto spēku gaisa kuģiem veiks tuvā gaisa atbalsta treniņus, kuru laikā pilnveidos prasmes integrēt gaisa kuģus sauszemes operāciju atbalstam, lai stiprinātu Latvijas...