Lietuva

Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 79 migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvā, ceturtdien paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests. Tikmēr Latvijas Valsts robežsardze informē, ka trešdien novērsts 18 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu ar Baltkrieviju.

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks apstiprinājis, ka tuvāko divu gadu laikā Lietuva uz dažādām ārvalstu militārajām operācijām plāno sūtīt vairāk nekā 320 karavīru. Līdzīgs skaits karavīru ārvalstu misijās piedalījušies arī laikā no 2020. –2021. gadam, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”.

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks paziņojis, ka tuvāko gadu militārajos plānos ietilpst jauna poligona izveide Šalčininku rajona Rūdninkos, kur pašlaik atrodas Lietuvas Sabiedrības drošības dienesta mācību teritorija, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”. Jaunā karavīru apmācību vieta nav izvēlēja nejauši, jo tas ir...

Starp nelegālajiem imigrantiem, kas šogad iekļuvuši Lietuvā pāri Baltkrievijas robežai, apzināti vairāk nekā desmit cilvēki, kas varētu būt saistīti ar teroristiskām organizācijām, un četros gadījumos jau pieņemts lēmums par viņu izraidīšanu no valsts, piektdien Lietuvas sabiedriskajam radio pastāstījis iekšlietu ministres Agnes Bilotaites...

Ikgadējais starptautiskās drošības un politikas forums "Rīgas konference 2021" no 15.oktobra līdz 16.oktobrim norisināsies tiešsaistē, aģentūru LETA informēja "Latvijas Transatlantiskās organizācijas" (LATO) pārstāve Renāte Grudule.