Aktuāli

Lietuva

Vācija ir gatava sniegt būtisku ieguldījumu NATO brigādes izveidei Lietuvā, lai aizvietotu pašreizējo starptautisko spēku bataljonu, vizītes Viļņā laikā piektdien apliecināja Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka.

Lietuva realizēs īpašu apmācību misiju Ukrainas karavīriem, lai viņi prastu lietot jaunos ieročus, ko Baltijas valstis un citi NATO sabiedrotie nosūtījuši Kijivai, lai palīdzētu karā pret Krievijas iebrucēju spēkiem.

Lietuva tuvāko gadu laikā plāno iegādāties ieročus no ASV un Vācijas vairāk nekā 1 miljarda eiro apmērā – gan jaunas bruņumašīnas, gan pašgājējhaubices un kaujas dronu sistēmas, informē Lietuvas Aizsardzības ministrija. Šīs valstis ir galvenās ieroču piegādātājas Lietuvai, jo arī iepriekšējos gados Lietuva bruņojumu iepirkusi galvenokārt no ASV un...

Lietuvas valdība pirmdien nolēmusi pazemināt diplomātiskās pārstāvības statusu attiecībās ar Krieviju un pieprasījusi, lai šīs valsts vēstnieks Aleksejs Isakovs atstāj Lietuvu, vienlaikus nolemjot arī slēgt Krievijas konsulātu Klaipēdā, paziņojis ārlietu ministrs Gabriaļus Landsberģis.

Baidoties no Krievijas iespējamās agresijas, vācu tūristi masveidā atceļ vasaras ceļojumus uz iemīļotajiem vasaras galamērķiem – Klaipēdas apriņķa mazajiem zvejnieku ciematiem – Jodkranti un Nidu Lietuvā, kas robežojas Kaļiņingradu Krievijā. Arī vietējie iedzīvotāji jūtas apdraudēti no lielā kaimiņa puses, bet amatpersonas un analītiķi mierina, ka...