Lietuva

Latviju un Lietuvu vieno ne tikai pagātnes saites, bet arī kopīgs darbs Eiropas Savienībā (ES) un NATO, pēc tikšanās ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti uzsvēra Latvijas premjers Krišjānis Kariņš.

Divi Krievijas bumbvedēji "Su-24" pārkāpuši Lietuvas gaisa telpu virs Baltijas jūras. Incidents noticis otrdienas rītā, paziņoja Lietuvas Bruņotie spēki.

Šodien Latvijas prezidents Egils Levits tiksies ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu, lai apspriestu gatavošanos gaidāmajam NATO samitam, vēsta BNS.

Lietuvas parlaments nobalsojis par liegumu valsts elektronisko sakaru tirgū, it īpaši 5G mobilo tehnoloģiju ieviešanā, piedalīties “neuzticamiem” ražotājiem un piegādātājiem, ziņo Lietuvas nacionālā ziņu aģentūra “LRT.lt”. Saskaņā ar likumu tehnoloģijas nu būs jāpārbauda, lai izvērtētu to atbilstību valsts drošības interesēm.

Krievijas informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums “Abbyy” ir noraidījis apgalvojumus, ka tā programmatūra apdraud Lietuvas nacionālo drošību vai sniedz Krievijas izlūkdienestiem piekļuvi Lietuvas uzņēmumu datiem, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”. Tikmēr Lietuvas Nacionālās kiberdrošības centrs atzīst – jau pirms diviem gadiem brīdinājis...