Lietuva

Pēc trim desmitgadēm Vācijas armijai atkal ir jāpievēršas brigādes un divīziju līmeņa operācijām – intervijā portālam Sargs.lv skaidro Vācijas Armijas inspektors ģenerālleitnants Alfonss Mais (Alfons Mai). Vācijas Sauszemes spēku komdieris uzsver – Vācijas armija ir gatava izpildīt savu uzdevumu.

Katrs aizsardzības ministrs ienes arī savu individuālo pieeju, taču galvenie Baltijas valstu sadarbības virzieni nav mainījušies; ir izteikta darbu turpinātība, kā jau tas aizsardzības resorā pieņemts. Tā pēc Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas attālinātās sanāksmes saka Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs un bijušais aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis vismaz tuvākajā laikā strādās Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības (ES) lietu departamentā, kur pildīs īpašo uzdevumu vēstnieku pienākumus.

Lietuva sākusi darbu pie visaptveroša valsts aizsardzības plāna, kurā tiks runāts ne tikai par bruņotu aizsardzību, bet arī par citu valsts institūciju un sabiedrības pilsoniskās pretošanās lomu, intervijā ziņu aģentūrai BNS apliecinājis aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

Viļņas tiesa uz laiku aizliegusi bruņotajiem spēkiem parakstīt līgumu par teju 40 miljonu eiro vērta jauna Jūras spēku kuģa iegādi piesārņojuma novēršanas, meklēšanas un glābšanas uzdevumiem Baltijas jūrā. Tam par iemeslu ir vietējā kuģu būves uzņēmuma iebildumi par konkursa uzvarētāju – Somijas uzņēmumu apvienību.