kiberdrošība

Viena no šī gada Eiropas Savienības Kiberdrošības mēneša centrālajām tēmām ir izspiedējvīrusi. Tas ir aktuāls drauds arī Latvijas interneta lietotājiem, tādēļ sadarbībā ar Zemessardzes Kiberaizsardzības vienību aicinām laicīgi parūpēties par savu “imunitāti”.

Esi gudrāks par ļaundariem un laikus atpazīsti pikšķerēšanas uzbrukumus kibertelpā! Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības komandieris majors Ronalds Mandelis ES Kiberdrošības mēneša ietvaros dalās noderīgos padomos, kā nekļūt par kiberuzbrucēju upuri.

Latvijā privātais un publiskais sektors kopumā ir sagatavojies kiberdraudiem, tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Tet" organizētajā kiberdrošības forumā "CyberShield" trešdien sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Aizsardzības ministrija aicina valsts un pašvaldību iestādes, kā arī uzņēmumus pieteikt dalību nacionālajā kiberdrošības kompetenču kopienā, kas darbosies Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra paspārnē.

Latvijas kibertelpā turpinās ar Krievijas agresīvo politiku atbalstošu kiberaktīvistu aktivitātēm saistīti incidenti, aģentūrai LETA pavēstīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāve Līga Besere.