Aktuāli

kiberdrošība

Vakar dažādās vietnēs Krievijā izplatīts aicinājums veikt kiberuzbrukumus Latvijai, kas arī tikuši sākti, intervijā "TV3" pastāstīja Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece.

Šodien, 10. maijā, Ministru kabinetā tika izskatīts informatīvais ziņojums par “Latvijas kiberdrošības stratēģiju 2019.-2022. gadam”, vērtējot tajā noteikto darbības virzienu izpildi.

Eiropas Savienība un tās dalībvalstis kopā ar starptautiskajiem partneriem stingri nosoda ļaunprātīgās kiberdarbības, ko Krievijas Federācija veica pret Ukrainu un kas bija vērstas pret "Viasat" satelītu tīklu "KA-SAT".

Aizvadītajā gadā Latvijai nedraudzīgu ārvalstu specdienestu atbalstītās hakeru grupas un atsevišķi indivīdi turpināja īstenot kiberizlūkošanas aktivitātes Latvijas kibertelpā, savā labā izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ievainojamības un lietotāju paviršo attieksmi pret kiberhigiēnu, teikts Valsts drošības dienesta (VDD)...

Pagājušajā nedēļā noslēdzās vērienīgākās NATO kiberaizsardzības mācības “Locked Shields 2022”, kurās piedalījās 24 komandas no 32 valstīm. To vidū bija arī Latvijas un Kanādas informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu apvienotā komanda vairāk nekā 80 cilvēku sastāvā, un to koordinēja un vadīja Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības vecākais...