Aktuāli

kiberdrošība

Populārajai saziņas lietotnei "WhatsApp", ārpus Eiropas Savienības ieviešot jaunus privātuma politikas noteikumus, Latvijas Aizsardzības ministrija atgādina, ka jebkuras privātas saziņas lietotnes valsts sektorā nav paredzētas sensitīvas un konfidenciālas informācijas apritei, norāda aizsardzības ministra Arta Pabrika padomnieks Emīls Dobrājs.

Turpinoties attālinātā darba režīmam, saglabāsies arī uzbrucēju interese par attālinātai piekļuvei un saziņai izmantotajām tehnoloģijām – RDP, VPN un tiešsaistes saziņas rīkiem, prognozē Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (“Cert.lv”). Institūcija arī brīdina – ņemot vērā, ka tiešsaistē tiek veikts aizvien vairāk...

Lai izstrādātu ar informācijas tehnoloģiju drošību saistītu politiku, izveidota Nacionālā informācijas tehnoloģiju drošības padome, liecina otrdien oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rīkojums.

Pagājušais gads pārsteidza gan fizisko pasauli, gan arī kiberpasauli, kad pandēmijas dēļ strauji liela daļa ikdienas tika pārcelta uz kibertelpu. Līdz ar to pērn piedzīvots daudz jaunu izaicinājumu – virkne īpaši pielāgotu krāpšanas kampaņu, strauja pielāgošanās attālinātajam darbam, jaunas un kritiskas ievainojamības, kā arī līdz šim vēl neredzēti...

Latvijā pagājušā gada decembrī reģistrētas 89 307 unikālas IP adreses, kuras bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.