kiberdrošība

Pagājušajā piektdienā starptautiskajā konferencē "Krievijas karš pret Ukrainu: Stratēģija, militārās tehnoloģijas un Eiropas drošība" Miera pētniecības un drošības politikas institūta eksperts doktors Matiass Šulce (Matthias Schulze) sniedza analīzi par kiberoperāciju lomu un efektivitāti mūsdienu konfliktos, balstoties uz novērojumiem no notiekošā...

Otrdien, 28. maijā, aizsardzības ministrs Andris Sprūds parakstīja saprašanās memorandu par Latvijas dalību PESCO Cyber Rapid Response Teams and Mututal Assitance in Cyber Security (CRRT) projektā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien pirms otrā lasījuma skatīs Nacionālās kiberdrošības likumprojektu, kura mērķis ir stiprināt kiberdrošību Latvijā, kā arī ieviest pārskatītās Eiropas Savienības Tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvas prasības.

Kiberaizsardzības mācības “Locked Shields” ir vienas no lielākajām un sarežģītākajām starptautiskajām aktīvās kiberaizsardzības mācībām, kurās šogad aprīlī piedalījās vairāk nekā 40 valstu pārstāvji - 3000 ekspertu no visas pasaules. Lai stiprinātu starptautisko sadarbību un pieredzes apmaiņu, mācību organizatori šogad aicināja veidot apvienotās...

Ukrainas militārais izlūkdienests Krievijas Tatarstānas republikā veic vērienīgu kiberuzbrukumu interneta pakalpojumu sniedzējiem un mobilo sakaru operatoriem, Ukrainas ziņu aģentūrai UNN pavēstīja avots izlūkdienestā.