kiberdrošība

Krievija joprojām ir galvenais kiberapdraudējuma avots, kas izmanto politisko situāciju, uzbrukumam mērķi izvēloties atbilstoši politiskajām aktualitātēm, norāda informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvji.

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus vecumā no 14 līdz 24 gadiem piedalīties Latvijas kiberdrošības izaicinājumā, reģistrējot savu dalību izaicinājuma mājaslapā www.kibiz.lv līdz 1. martam.

Austrālija ir noskaidrojusi, ka plašu kiberuzbrukumu šai valstij 2022.gadā organizējis Krievijas pilsonis, un otrdien paziņoja par ''bezprecedenta'' sankciju noteikšanu pret šo hakeri.

Latvijas kibertelpā pagājušā gada izskaņa un jaunā gada sākums ir vērtējams kā mierīgs un bez būtiskiem kiberincidentiem ar plašu ietekmi, pavēstīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvji.

Kiberuzbrukumu skaits pasaulē audzis par 75% pēdējo piecu gadu laikā, tostarp Latvijā īpašs izaicinājums ir politiski motivēti uzbrukumi, aģentūru LETA informēja konsultāciju kompānijas "EY" pārstāvji, atsaucoties uz veikto pētījumu par kiberdrošības risku novēršanu ""EY" 2023 Global Cybersecurity Leadership Insights".