kiberdrošība

NATO uz Latviju, Lietuvu un Poliju sūtīs savus speciālistus, lai sniegtu atbalstu krīzes risināšanā uz valstu robežām ar Baltkrieviju. Tā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Viņš arīdzan uzsvēra – alianse atkārtoti apliecina savu solidaritāti ar Baltkrievijas hibrīduzbrukumā cietušajām...

Pirmdien, 22. novembrī, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Polijas Nacionālā kiberdrošības centra direktors brigādes ģenerālis Karols Molenda (Karol Molenda) parakstīja vienošanos par abu valstu militāro informācijas tehnoloģiju incidentu reaģēšanas komandu sadarbību.

Dezinformācijas apkarošana ir viens no NATO jaunās programmas “NATO 2030” virzieniem, kas arī turpmāk ir jāstiprina, uzrunā seminārā par stratēģisko komunikāciju un dezinformācijas apkarošanu norāda NATO ģenerālsekretāra vietnieks Mirče Dževana (Mircea Geoană). Pasākumu organizēja NATO – Stambulas sadarbības iniciatīvas reģionālais centrs (NIRC)...

ASV ceturtdien izsludinājušas desmit miljonu dolāru (8,6 miljonus eiro) lielu atlīdzību par palīdzību, kas sekmētu hakeru grupējama "DarkSide" līderu atrašanu.

Pēdējo gadu kiberkaru piemēri skaidri liecina, ka Eiropai un visai Rietumu pasaulei ir jāinvestē savās kiberspējās, jo spēcīga kiberarmija var būt kara iznākumu izšķirošs faktors, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Hibrīddraudu apkarošanas izcilības centra direktora vietnieks stratēģijas un aizsardzības jautājumos Jozefs Šrēfls.