karavīri

Uzbrukumi ar nelieliem spēkiem, ko Krievijas armija pēdējo dienu laikā Ukrainā īsteno frontes dienvidaustrumu sektorā Zaporižjas un Doneckas apgabalos, varētu būt mēģinājums Ukrainas spēkus turēt izstieptus frontes līnijā, lai galu galā radītu apstākļus lielam uzbrukumam ziemeļos Luhanskas apgabalā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW)...

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien 25.janvārī turpināja skatīt priekšlikumus Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumā pirms likumprojekta otrā lasījuma Saeimā, atsakoties no piedāvājuma par obligātu sieviešu iesaukšanu dienestā, tomēr paredzot sievietēm tiesības pieteikties dienestam brīvprātīgi.

Janvārī poligonā “Meža Mackeviči” Augšdaugavas novada Vaboles pagastā turpinās iepriekš plānota Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīru un zemessargu apmācība, izmantojot gan šautuves, gan arī poligona teritoriju. Militārās spējas savos atbildības rajonos pastāvīgi trenē Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi.

Pēdējo nedēļu laikā Krievija kopā ar Baltkrieviju veic kopīgas mācības netālu no Ukrainas robežas. Mācību regularitāte un karavīru skaits tajās ir palielinājies. Ukrainas valdība ir paaugstinātā gatavībā, kā arī vairākas Ukrainas pilsētas valsts ziemeļos sāk gatavoties iespējamam uzbrukumam. Eiropas politikas analīzes centrs (CEPA) skaidro vai...
Pašlaik Igaunijā dzīvo aptuveni 20 000 Krievijas pilsoņu, kuri ir atbilstošā vecumā, lai tiktu mobilizēti karam Ukrainā, taču nav skaidrs, cik liela ir faktiskā daļa, kurus varētu iesaukt Krievijas armijā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs “ERR”.