karavīri

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš saņēma militārajiem psihologiem paredzētās jaunās datorizētas indivīda personības novērtēšanas sistēmas, kas izstrādātas sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti.


Jaunā personības novērtēšanas sistēma Nacionālo bruņoto spēku Psihologu dienesta militārajiem psihologiem dos iespēju ātrāk un precīzāk veikt Nacionālo bruņoto spēku personāla atlasi, kuras ietvaros ir svarīgi noteikt, vai kandidātam piemīt karavīra profesijai nepieciešamās personības iezīmes

Lasīt vairāk

Kaujai Kītingas priekšpostenī Afganistānā veltītā filma “Priekšpostenis” (The Outpost: A film about American heroism in Afghanistan) kinoteātros tiks demonstrēta no 3. jūlija, kļūstot par vienu no pirmajām filmām, kas uz lielā ekrāna atgriežas Covid-19 pandēmijas laikā, vēsta ASV izklaides medijs “Entertainment weekly”. Šajā filmā ir arī epizodes, kurās attēlota Latvijas karavīru varonība.

Lasīt vairāk

50 karavīri, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi, sākuši dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, ar kareivja profesijas pamatiemaņu apgūšanu Kājnieku skolā.


Šogad jau piektajā militārās pamatapmācības kursā jaunie karavīri, tai skaitā septiņas sievietes, iegūs pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot vairākus militāros priekšmetus.


Bruņotie spēki profesionālajā dienestā šogad plāno pieņemt 900 - 1000 karavīru. 130 no viņiem plānots pieņemt studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.


Patriotisms

Lasīt vairāk