karavīri

“Sargs.lv” NBS Jūras spēku Mācību centrā (JSMC) Liepājā ierodas astoņos no rīta, kad starptautiskā Kuģu ūdenslīdēju kursa kursanti – četri Latvijas bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības un divi Igaunijas Jūras spēku karavīri – sapulcējušies uz ikrīta karoga pacelšanu. Pēc tam mācību klasē seko instruktāža pirms gaidāmā iegremdēšanās treniņa...

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas nosaka, ka militārpersona izdienas pensiju nesaņems, ja pret to sākts kriminālprocess par nozieguma izdarīšanu militārā dienesta laikā būs izbeigts uz nereabilitējoša pamata.

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās NATO aizsardzības un ārlietu ministru tiešsaistes sanāksmē, kurā sabiedrotie pieņēma lēmumu par karaspēka izvešanu no Afganistānas līdz šī gada 11. septembrim.

No 14. līdz 28. aprīlim Ādažu poligonā notiek militārās mācības “Knight Lavard 21”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku savietojamību ar Daudznacionālās divīzijas štābu “Ziemeļi” un sabiedrotajiem.

Bezpilota sauszemes kaujas atbalsta platformu “Natrix” iecerēts pilnībā izstrādāt tuvāko divu gadu laikā. Tā “Sargs.lv” atklāj uzņēmuma “SRC Brasa” projekta “Natrix” vadītājs, idejas autors, dizaineris un zemessargs Gatis Vectirāns. Viņš uzsver, ka ar katru iekārtas attīstības posmu tās spējas tiek arvien vairāk pielāgotas karavīru vajadzībām...