Aktuāli

Kanāda

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) tikšanās laikā ar Kanādas parlamenta priekšsēdētāju Entoniju Rotu un Kanādas vicepremjeri, finanšu ministri Kristiju Frīlendu uzsvēris Kanādas nozīmīgo lomu NATO Austrumu flanga stiprināšanā, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Septiņus gadus pēc kārtas Eiropas sabiedrotie un Kanāda ir palielinājusi aizsardzības izdevumus. No 2020. līdz 2021. gadam aizsardzības izdevumi pieaugs par 3,1 % reālā izteiksmē. Kopumā pēdējo septiņu gadu laikā palielinājums aizsardzībai ir palielinājies par 270 miljardiem ASV dolāru. 2021. gadā astoņas sabiedrotās valstis izpildīja izdevumu...

Vakar, 23. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītes laikā Kanādā tikās ar Kanādas parlamenta deputātiem, lai apspriestu ģeopolitiskos izaicinājumus, kas saistīti ar Krievijas karu Ukrainā, un sadarbību drošības situācijas stiprināšanā.

Šodien, 23. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītes laikā Kanādā tikās ar Kanādas nacionālās aizsardzības ministri Anitu Anandu (Anita Anand), lai pārrunātu aktuālos ģeopolitiskos izaicinājumus drošības jomā un divpusējo sadarbību aizsardzībā.

Latvijā ar īpašu avioreisu atgādātas Kanādas bruņoto spēku 155 mm haubices "M777", lai stiprinātu Ādažu bāzē izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu. Šīs artilērijas sistēmas nāk komplektā ar papildus Kanādas bruņoto spēku artilērijas vienības karavīriem, kas Latvijā sāka ierasties pagājušajā nedēļā un pievienosies jau šeit dienošajiem...