Kalnu Karabaha

Azerbaidžāna cer, ka miera līgumu ar Armēniju izdosies parakstīt 1.jūnijā Kišiņevā, kur Eiropas Politiskās kopienas samita gaitā paredzēta Azerbaidžānas un Armēnijas līderu tikšanās, piektdien pavēstīja Azerbaidžānas vēstniece Francijā Leila Abdulajeva.

Armēnija un Azerbaidžāna vienojušās par abpusēju teritoriālās vienotības atzīšanu, Eirāzijas Augstākās ekonomiskās padomes sēdē Maskavā pavēstīja Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans.

Kirgizstāna šogad rīkos Krievijas vadītā militārā bloka miera uzturētāju manevrus Armēnijas vietā, kas manevrus rīkot atteicās, otrdien pavēstīja bloka štāba priekšnieks.

Šonedēļ notikušajās sadursmēs ar Azerbaidžānu kritušo Armēnijas karavīru skaits pieaudzis no 105 līdz vismaz 135, piektdien paziņoja Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans.

Neatkarīgi no tā, vai tos dēvē par bezpilota munīciju vai kamikadzes droniem, šī ieroču sistēma ir kļuvusi noderīga nesenos konfliktos, jo īpaši Ukrainā. To pirmsākumi meklējami Otrā pasaules karā, taču to attīstību veicināja teroristu izmantotie improvizētie spridzekļi Irākā, skaidro laikraksta "National Defense" galvenais redaktors Stevs...