Izlūkošana

Valdība otrdien nolēma uz pieciem gadiem pagarināt amata termiņu Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) priekšniekam Indulim Krēķim, kurš šajā amatā atrodas jau kopš 2003.gada.

Bijušais ASV vēstnieks Bolīvijā Viktors Manuels Roča ir aizturēts un apsūdzēts par spiegošanu Kubas labā 40 gadu gaitā, pirmdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija.

Vairāk nekā gadu pirms 7.oktobrī notikušā Gazas joslā valdošā palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamās" zvērīgā uzbrukuma Izraēlas amatpersonu rīcībā nonāca dokuments, kurā bija aprakstīti "Hamās" kauju plāni, atsaucoties uz dokumentiem, elektroniskā pasta vēstulēm un intervijām, vēstīja laikraksts "New York Times" (NYT).

Rīgas pilsētas tiesa šodien bijušo Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu atzina par vainīgu apsūdzībās par spriegošanu Krievijas labā un piesprieda cietumsodu uz astoņiem gadiem un sešiem mēnešiem, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijā.

Ukrainas triecienu rezultātā Krievijas pretgaisa aizsardzība cietusi nopietnus zaudējumus, jaunākajā ziņojumā par stāvokli Ukrainas frontēs vēsta Lielbritānijas militārais izlūkdienests.