ekipējums

Lietuva Latvijas un Lielbritānijas vadītās dronu koalīcijas ietvaros uz Ukrainu nosūtījusi izlūkošanas dronus un pretdronu iekārtas, tā sociālās saziņas vietnē X paziņojis Lietuvas Aizsardzības ministrs Laurins Kaščiūns.

Ukraina pagaidām atvilkusi no frontes līnijas ASV piegādātos tankus "Abrams M1A1", ziņu aģentūrai AP atklāja divas ASV militārpersonas, norādot, ka Krievijas bezpilota lidaparāti apgrūtina tanku izmantošanu.

Kā vēsta pasaules mediji, līdz ar ASV prezidenta Džo Baidena parakstu ieroču un ekipējuma piegādes no 61 miljarda dolāru vērtās palīdzības paketes tika uzsāktas jau tuvāko stundu laikā. Laikraksts “New York Times” pēta, kāda militārā palīdzība visvairāk nepieciešama Ukrainai, kas tiks nosūtīts un vai ar to būs pietiekami, lai varētu atvairīt arvien...

ASV piešķirtās militārās palīdzības nozīmi Ukrainā redzēsim tuvāko nedēļu, mēnešu laikā, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" teica militārais analītiķis Mārtiņš Vērdiņš.

ASV Kongresa augšpalāta Senāts otrdienas vakarā atbalstīja likumprojektu paketi, kura ietver likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai 61 miljarda ASV dolāru apmērā.