dienesta gaita

Šodien dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāk vairāk nekā 30 karavīri, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi. Šis šogad ir pēdējais, kopumā jau trīspadsmitais, militārās pamatapmācības kurss, kurā karavīri apgūs pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, aptverot vairākus militāros priekšmetus.
Lasīt vairāk
Saeima šonedēļ 3.oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Militārā dienesta likumā, kuri paredz ievērojami palielināt naudas sodu par nelikumīgu karavīra formas tērpa vai tā sastāvdaļu nēsāšanu, kā arī par formas tērpu vai tā elementu, piemēram, atšķirības zīmju tirdzniecību. Šo grozījumu pieņemšanas mērķis ir mazināt hibrīdkara draudus.
Lasīt vairāk
3. oktobrī poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklāja jauno modernāko daudzfunkcionālo šautuvi Latvijā, kuras izbūvē ieguldīti vairāk nekā 2,6 miljoni eiro. Amatpersonas uzsver – jaunā šautuve ļaus plašāk organizēt karavīru un zemessargu apmācību, atslogojot līdz šim pārslogoto Ādažu poligona šautuvi.
Lasīt vairāk