dienesta gaita

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien 25.janvārī turpināja skatīt priekšlikumus Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumā pirms likumprojekta otrā lasījuma Saeimā, atsakoties no piedāvājuma par obligātu sieviešu iesaukšanu dienestā, tomēr paredzot sievietēm tiesības pieteikties dienestam brīvprātīgi.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem, uzsākot gaitas profesionālajā militārajā dienestā, apgūstot rezervistu militāro apmācību, iesaistoties Valsts aizsardzības dienestā vai pievienojoties...

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA) ir viena no vissvarīgākajām aizsardzības institūcijām Latvijā, 13. janvārī apmeklējot izglītības iestādi, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. Viņš uzsvēra, ka NAA sagatavo jaunos kadetus atbilstoši tam, kādam jābūt karavīram 21. gadsimtā.

Sestdien, 14. janvārī Ādažu militārajā bāzē notiks zemessargu zvēresta došanas svinīgā ceremonija. Dodot zvērestu zemessargi apliecinās savu vēlmi un gatavību aizsargāt Latvijas tautu un Latvijas valsti, tās neatkarību un drošību kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām.

Ceturtdien Lietuvas Aizsardzības ministrijā tiks sastādīti 2023.gada militārā iesaukšanas saraksti.