atturēšana

Neviena valsts Eiropas Rietumos nevēlas konfliktu ar Krieviju, taču Ukrainai ir tiesības aizstāvēties un pieņemt palīdzību, tai skaitā arī bruņojuma veidā no NATO un citām partnervalstīm. Tā 24. janvārī intervijā “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nīderlandes Karaliskie gaisa spēki šī gada aprīlī un maijā uz Bulgāriju nosūtīs divus savus 5. paaudzes iznīcinātājus “F-35”, lai atbalstītu NATO Gaisa patrulēšanas pozīcijas Melnās jūras reģionā. Šis ir jau kārtējais atturēšanas solis, kad tiek demonstrēta sabiedroto spēku solidaritāte, stiprinot kolektīvo drošību laikā, kad Krievijas militārā...

Vācijas kanclers Olafs Šolcs intervijā, kas svētdien publicēta laikrakstā "Süddeutsche Zeitung" (SZ), noraidījis Krievijas prasību pārtraukt NATO izplešanos uz austrumiem.

ASV prezidents Džo Baidens apsver iespēju nosūtīt vairākus tūkstošus ASV karavīru, arī karakuģus un lidmašīnas, uz NATO Baltijas un Austrumeiropas dalībvalstīm, vēsta laikraksts "New York Times", atsaucoties uz administrācijas amatpersonām.

Krievijai nav tīkama Baltijas valstu patstāvīga rīcība, nosūtot pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger", kā arī prettanku raķešu sistēmas "Javelin" Ukrainas pašaizsardzības spēju stiprināšanai, situāciju vērtēja politologs Ojārs Skudra.