atturēšana

Notiekošā Krievijas un Ukrainas kara laikā Ķīnas laikraksts svētdien brīdināja, ka NATO var paplašināt konfliktu līdz pat "pasaules karam", vēsta ASV interneta medijs “Newsweek”.

Baltijas valstu kopējā aizsardzības līnija, par kuras izveidi Baltijas valstu aizsardzības ministri vienojās Rīgā 19.janvārī, diez vai dzīvē atgādinās gar Francijas un Vācijas robežu izbūvēto Mažino līniju, kas tika izveidota laika periodā starp Pirmo un Otro pasaules karu. Tā vietā visu trīs valstu bruņotajiem spēkiem jābūt gataviem robežu...

Vācija, Nīderlande un Polija plāno attīstīt militāro kravu loģistikas koridoru, kas atvieglotu karaspēka un kaujas tehnikas pārvietošanu starp Eiropas Ziemeļjūras ostām un NATO austrumu flanga valstīm laikā, ziņo ASV aizsardzības medijs “Defense News”.

ASV pērn ārvalstu valdībām pārdevusi ieročus 238 miljardu dolāru vērtībā, kas ir par 16% vairāk nekā 2022. gadā, vēsta ASV aizsardzības izdevums “Stars and Stripes”.

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss brīdinājis, ka Krievijas un Ukrainas karš var izplesties uz citām valstīm.