atturēšana

Krievijas aizsāktais pilna mēroga karš Ukrainā ir devis daudz mācību. Kara kontekstā bieži tiek runāts par pretgaisa aizsardzības ieroču sistēmām, kas nepieciešamas efektīvai Latvijas teritorijas aizsardzībai. Arī Ukraina tieši šos ieročus pieprasa visvairāk. Pretgaisa aizsardzības sistēmas palīdz novērst ne tikai pretinieka aviācijas uzlidojumus...

2022.gada 24.februārī Vladimirs Putins iebruka Ukrainā un brīdināja Rietumus, ja tie uzdrošināsies palīdzēt Ukrainai, piedzīvos tādas sekas, “kādas vēsturē vēl nav piedzīvotas”, skaidri norādot uz atomieroču izmantošanu, ja nepieciešams. Kā vērtēt Krievijas diktatora lēmumus un retoriku, ja ierasts uzskatīt, ka visi līderi pieņem racionālus lēmumus...

Korejas Republikas, sauktas arī par Dienvidkoreju, vēstnieks Beļģijā Jūns Soongu (Yoon Soongu) 22. novembrī NATO galvenajā mītnē Briselē tikās ar alianses ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, lai atzīmētu Korejas Republikas diplomātiskās misijas izveidošanu NATO.

17. novembra rītā, kad Latvijas bruņotie spēki un NATO sabiedrotie gatavojās 18. novembra svinīgajai militārajai parādei, divas Krievijas reaktīvās lidmašīnas veica nedrošu un neprofesionālu pārlidojumu NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas (SNMG1) kuģiem, kas tobrīd operāciju izpildes laikā atradās Baltijas jūrā.

Reaģējot uz raķetes nokrišanu Polijas teritorijā Krievijas sarīkotās Ukrainas apšaudes laikā, Vācija piedāvājusi Varšavai uzlabot tās pretgaisa aizsardzību, paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte.