4. maijs

Tieši pirms trīsdesmit gadiem - 1990. gada 4. maijā desmitiem tūkstoši cilvēku pulcējās Rīgas centrā pie toreizējās Augstākās padomes nama, kurā šodien atrodas Latvijas Republikas Saeima. Todien izšķīrās Latvijas liktenis- pirmo reizi pēc padomju okupācijas sākuma demokrātiskā veidā ievēlētais Latvijas parlaments lēma par mūsu valsts neatkarības deklarācijas pieņemšanu. Daudzi no ārā stāvošajiem Augstākās padomes sēdi klausījās no mājām līdzi paņemtajos radio uztvērējos, deputātu balsošanas laikā skaļi skaitot līdzi par valsts neatkarību atdotajās balsīs.

Lasīt vairāk

Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris “Stars” sagatavojis video sveicienu, kas veltīts Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai. Video sveiciena pamatā ir jaundarbs “Mēs dzīvojam”, kuram mūziku radījusi komponiste Inga Meijere un par tekstu izvēlēts Leona Brieža dzejolis. Dziesmas ierakstā piedalījušies 74 Zemessardzes orķestra un Zemessardzes kora “Stars” mūziķi, ierakstu veicot pa vienam. Video montāžu veicis Zemessardzes orķestra mūziķis un video  mākslinieks Jānis Porietis.


Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis

Lasīt vairāk

Mums karavīriem, zemessargiem un jaunsargiem, policistiem, robežsargiem un ugunsdzēsējiem, šogad bija jāsoļo militārajā parādē Daugavpilī, bet mēs kopā ar mediķiem tagad rūpējamies par mūsu visu – mūsu sabiedrības drošību,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Šogad svinēsim Brīvības svētkus attālināti, lai tiktos Brīvības svētku - bruņoto spēku dienā klātienē - 2021. gadā - Daugavpilī!

Lasīt vairāk