ASV Kongress atļauj pārdot Lietuvai taktiskās kaujas mašīnas

Tehnika un ekipējums
LETA
Image
Tehnika
Oshkosh Defense

ASV Aizsardzības ministrija apstiprinājusi, ka saņemta Kongresa atļauja 500 ASV ražotu vieglo taktisko kaujas mašīnu pārdošanai Lietuvai, bet Lietuva plānojot iegādāties 200.

ASV Kongress atļauj pārdot Lietuvai taktiskās kaujas mašīnas

"Mēs pirksim 200 kaujas mašīnas. 500 ir piesardzības nolūkos, ja mēs nolemtu iepirkt vairāk un tad nebūtu jāiesniedz jauns pieteikums Kongresam," ziņu aģentūrai BNS sacīja Lietuvas aizsardzības ministra Lina Linkeviča preses pārstāve Vita Ramanauskaite.

Lietuvas aizsardzības ministra vietnieks Ģiedrims Jeglinsks sacīja, ka līgums tiks parakstīts līdz gada beigām.

ASV puse norādījusi, ka darījuma vērtība ir 170,8 miljoni ASV dolāru (154 miljoni eiro). Lietuva iepriekš paziņoja, ka iepirkumam plāno atvēlēt 142 miljonus eiro.

Tas būs otrs lielākais bruņojuma iepirkums Lietuvas armijas vēsturē pēc kājnieku kaujas mašīnu "Boxer" iegādes par 382 miljoniem eiro.

Jaunās kaujas mašīnas, kuras ražo ASV kompānija "Oshkosh Defense", tiks izvietotas dažādās Lietuvas armijas vienībās.

Iegādājoties kaujas mašīnas, Lietuvas Bruņotie spēki papildinās un atjauninās šā tipa kaujas mašīnu parku. Pašlaik Lietuvai to nepietiek nedz valsts aizsardzības vajadzībām, nedz dalībai starptautiskajās operācijās, jo esošā tehnika nolietojas un vajadzība pēc jaunām mašīnām pieaug arī līdz ar armijas paplašināšanos.

Pašlaik Lietuvas armijā tiek izmantoti bruņotie apvidus auto HMMWV un "Toyota Land Cruiser 200".

Dalies ar šo ziņu