Vēl nav panākta konkrēta vienošanās par armijas iesaisti vakcīnu pret Covid-19 loģistikā

Sabiedrība
LETA
Covid-19
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Vēl nav panākta konkrēta vienošanās par armijas iesaisti vakcīnu loģistikā, taču sarunas turpināsies, šovakar žurnālistiem pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Šodien Veselības ministrijā bija tikšanās ar zāļu lieltirgotavu, loģistikas nozares un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par to, kādā veidā jābūvē loģistikas sistēma, lai Latvijā nodrošinātu vakcinēšanos pret Covid-19.

Tikšanās laikā bruņoto spēku pārstāvis paudis savu viedokli, taču patlaban konkrēta vienošanās nav panākta. "Tas nav arī atbilstoši patreizējai situācijai, jo mums ir jādefinē plāni. Kad nonāksim pie šo plānu realizācijas, tad būs konkrētākas sarunas, vai, piemēram, bruņotajiem spēkiem ir iespēja sniegt kādu daļu no šiem loģistikas pakalpojumiem, vai uzņemties kādu citu lomu. Par to mēs runāsim tuvākajās nedēļās," uzsvēra ministrs.

Ministrs arī skaidroja, ka, visticamāk, ar "Pfizer" vakcīnu lielā apjomā būtu iespējams racionālāk strādāt ar lielas jaudas vakcinācijas centriem, nevis caur ģimenes ārstu praksēm, feldšeru punktiem, vai aptiekām. "Šeit loģistika ir ļoti specifiska, jo pēc atsaldēšanas "Pfizer" vakcīna ir jāglabā ļoti, ļoti zemā temperatūrā, bet pēc atsaldēšanas šī vakcīna ir diezgan ātri jāizlieto," uzsvēra ministrs.

Ņemot vērā minēto, tiks strādāts pie atbilstošiem vakcīnu loģistikas plāniem.

Nākamnedēļ Veselības ministrijas pārstāvji tiksies ar privāto klīniku pārstāvjiem, tāpat tiks organizētas tikšanās ar ģimenes ārstiem, slimnīcu pārstāvjiem, lai varētu saplānot soļus un atbilstoša vakcinēšanas jauda būtu jau tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka valdība apstiprinājusi Pavļuta ieceri veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju. Tas ļaus efektīvāk īstenot visaptverošu vakcināciju Latvijā.

Dalies ar šo ziņu