Aktuāli

Pabriks: NBS piedāvās Veselības ministrijai pārņemt vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku

Sabiedrība
Sargs.lv
Image
vakcinācija
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šodien, 14. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar veselības ministru Danielu Pavļutu, lai piedāvātu Nacionālo bruņoto spēku atbalstu Veselības ministrijai, pārņemot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku.

Aizsardzības ministrija informē, ka Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir nepieciešamā ekspertīze un resursi, lai varētu sniegt palīdzību Veselības ministrijai un pārņemtu vakcinācijas loģistikas plānošanu un izpildi, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto koordināciju.

Kā šorīt "TV3" raidījumā "900 sekundes" norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālie bruņotie spēki ir atbalsta institūcija civilajam sektoram ikreiz, kad tas nepieciešams. Viņš stāsta, ka šodien plānota tikšanās ar veselības ministru D. Pavļutu, kuras laikā izteiks bruņoto spēku priekšlikumus un redzējumu par atbalsta sniegšanu un turpmāko sadarbību.

Ministrs uzsver, ka loģistika, tās plānošana un koordinēšana ir viena no aizsardzības sektora ekspertīzēm. Daudzi Latvijas armijas virsnieki iepriekš bijuši iesaistīti dažāda mēroga operāciju, tai skaitā starptautisku, un to atbalsta plānošanā.

“Nacionālajos bruņotajos spēkos ir profesionāli virsnieki un instruktori, kuri savu dienestu ir veltījuši, lai pēc iespējas efektīvāk plānotu nodrošinājumu, transporta loģistiku un atbalstu kaujas vienībām. Uzskatu, ka šī pieredze un zināšanas var būt ļoti noderīgas, palīdzot veselības nozarei nodrošināt pēc iespējas ātrāku un drošu vakcīnu nogādāšanu un šī procesa koordināciju visa valstī."
Artis Pabriks
Aizsardzības ministrs
Artis Pabriks

Ministrs piebilst - zinot, kāds tieši atbalsts vakcinācijas loģistikas nodrošināšanas procesā no bruņotajiem spēkiem vajadzīgs, nepieciešamie resursi tiks operatīvi sagādāti.

Jau ziņots, ka kopš pavasara aizsardzības nozare sniegusi atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā visā Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un turpina veikt nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu, arī sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām un palīdzot sabiedrībai. Tā, piemēram, armija un Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, bet Valsts policijai – mājsēdes nodrošināšanā.

Tāpat Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienības turpina sniegt atbalstu pašvaldībām un vairākiem sociālās aprūpes centriem Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Dalies ar šo ziņu