Pavļuts pagaidām nesteigs vakcinācijas procesu uzticēt NBS, taču labprāt uzklausīs ieteikumus

Sabiedrība
LETA
Covid 19
Foto: Foto: Reuters/Scanpix

Veselības ministrs Daniels Pavļuts pagaidām nesteigsies ar lēmumu vismaz daļu vakcinācijas pret Covid-19 procesa uzticēt Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Kā viņš šovakar žurnālistiem skaidroja - ir saņēmis Aizsardzības ministrijas piedāvājumu, atzīstot, ka labprāt iesaistīs bruņotos spēkus diskusijās par to, kā visveiksmīgāk organizēt vakcinācijas procesa loģistiku, mācoties no NBS pieredzes. Taču pagaidām lēmums par šī procesa uzticēšanu Latvijas armijai netiks pieņemts.

"Tikāmies ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, Aizsardzības ministriju un NBS, iezīmējot vairākus sadarbības virzienus. Lai nonāktu pie secinājuma kaut ko uzticēt NBS, liels ceļš vēl ejams," atzina politiķis, piebilstot, ka rīt bruņoto spēku pārstāvji pievienosies konsultatīvajā sanāksmē ar loģistikas nozares pārstāvjiem.

"Skaidrs, ka armija ar saviem resursiem būtu labs palīgs, bet par to lemsim nākotnē. Šim brīdim svarīgākais, ka NBS gatavi palīdzēt ar padomu un mēs nonāktu pie reāla vakcinācijas plāna," uzsvēra veselības ministrs.

Kā ziņots, aizsardzības resors ir arī gatavs pats nodrošināt karavīru, zemessargu un aizsardzības sistēmā strādājošo civilpersonu vakcinēšanu pret Covid-19. Šobrīd tiek gatavots vakcinēšanas plāns, kas tiks īstenots, līdzko vakcīnas būs pieejamas.

Pati vakcinēšana tiks organizēta un īstenota, izmantojot Nacionālo bruņoto spēku medicīnas personālu un pārējos neciešamos materiāltehniskos līdzekļus, lai neradītu lieku slodzi civilajai veselības sistēmai.

NBS rīcībā ir nepieciešamā ekspertīze un resursi, lai varētu sniegt palīdzību veselības ministrijai un pārņemtu vakcinācijas loģistikas plānošanu un izpildi, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto koordināciju.

Dalies ar šo ziņu