G7 vienojas par jaunām sankcijām pret Krieviju

Pasaulē
LETA/AFP
G7 valstu un organizāciju līderu tikšanās Japānas pilsētā Hirosimā
Foto: AFP/Scanpix

G7 valstu līderi piektdien vienojušies par jaunām sankcijām pret Krieviju, kuru mērķis ir liegt Maskavai piekļuvi šo valstu tehnoloģijām, rūpniecības iekārtām un pakalpojumiem, kas ļauj krieviem uzturēt savu kara mašīnu.

Sankcijas, par kurām tika paziņots Hirosimā notiekošā G7 samita laikā, paredz tādu preču eksporta aizliegumu, kas "Krievijai ir svarīgas kaujas laukā"

Tiks pastiprināti centieni, lai nepieļautu pastāvošo sankciju apiešanu, tajā skaitā "vēršoties pret organizācijām, kas transportē materiālus uz fronti", paziņojumā apliecināja G7.

Vēl pirms šī paziņojuma ASV un citas dalībvalstis pavēstīja par saviem pasākumiem, bet kāda ASV amatpersona norādīja, ka Savienoto Valstu melnajā sarakstā tiks iekļautas 70 Krievijas un "citu valstu" organizācijas.

Londona savukārt pavēstīja, ka vēršas pret Krievijas dimantu tirdzniecību, kas ik gadu sasniedz četrus piecus miljardus dolāru, aizliedzot šo dārgakmeņu, kā arī vara, alumīnija un niķeļa importu.

G7 paziņojumā arī pausta apņemšanās "ierobežot Krievijā iegūto, apstrādāto un ražoto dimantu tirdzniecību un izmantošanu".

ES dalībvalsts Beļģija ir viena no lielākajām Krievijas dimantu pircējām līdzās Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Indijai.

Indijas premjerministrs Narendra Modi nedēļas nogalē pievienosies G7 sarunām.

Dalies ar šo ziņu