Tallinā sākas NATO Militārās komitejas sanāksme

NATO
LETA
NATO karogs Ādažu poligonā
Foto: Štāba virsseržants Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Tallinā no piektdienas līdz svētdienai notiek NATO augstākās militārās institūcijas - Militārās komitejas sanāksme.
 

Tajā bruņoto spēku komandieri apspriedīs militāri stratēģisko attīstību aliansē. Viņi runās par NATO samitā Madridē pieņemto lēmumu par alianses atturēšanas un aizsardzības pozīciju izpildi. Bruņoto spēku komandieri arī izskatīs notiekošās NATO operācijas, misijas un citas darbības, piemēram, Irākā un Kosovā.

Darba kārtībā ir dažādības veicināšana un inovācijas sabiedroto bruņotajos spēkos, lai atbalstītu daudzu jomu operācijas un digitālo pāreju. 

Pirmo reizi konferencē lūgti piedalīties arī Somijas un Zviedrijas bruņoto spēku komandieri, jo šīs valstis ir sākušas iestāšanās NATO procesu.

Militārās komitejas konferenci Tallinā vadīs NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers. Katrā sesijā viņam palīdzēs NATO spēku Eiropā pavēlnieks ASV ģenerālis Kristofers Kavoli un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris ģenerālis Filips Laviņs.

NATO Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

Dalies ar šo ziņu