ISW: Putins rada apstākļus ilgstošam karam Ukrainā

Konfliktu zonas
LETA/Ukrainska Pravda
Agresorvalsts Krievijas diktators Vladimirs Putins
Foto: viaReuters/Scanpix

Krievijas diktators Vladimirs Putins rada apstākļus ilgstošam karam Ukrainā, secinājis ASV Kara pētījumu institūts (ISW).

Tiekoties ar tā dēvēto cilvēktiesību padomi, Putins atzinis, ka karš Ukrainā varētu būt "ilgs process" un ka jaunu teritoriju sagrābšana Krievijai ir svarīgs rezultāts, norādījuši ISW analītiķi.

Viņi arī vērsuši uzmanību uz to, ka Putins salīdzinājis sevi ar Krievijas caru Pēteri I un norādījis, ka Krievija tagad kontrolē Azovas jūru, par kuru cars cīnījās.

"Šī atsauce uz Krievijas impērisko vēsturi skaidri definē Putina pašreizējos mērķus Ukrainā kā atklāti imperiālistiskus un joprojām maksimālistiskus. Putins gatavo Krievijas iekšzemes auditoriju ilgstošam, nogurdinošam karam Ukrainā, kura mērķis ir jaunu Ukrainas teritoriju iekarošana," secināts ISW ziņojumā.

Tajā arī norādīts, ka Krievijas informatīvā telpa pozitīvi reaģējusi uz Putina imperiālistiskajiem izteikumiem, kas rada papildu apstākļus kara paildzināšanai.

ISW atsaucas uz kādu krievu blogeri, kurš salīdzinājis Ukrainu ar Sīriju, norādot, ka Krievijas spēki kaujas laukā sāka izjust uzvaras tikai gadus pēc operācijas sākuma.

"Šķiet, ka Putins nevēlas riskēt zaudēt iekšzemes impulsu, pat uz īsu brīdi apturot savas uzbrukuma operācijas, nemaz nerunājot par atkāpšanos no saviem mērķiem, kuri, kā viņš arvien skaidrāk liek noprast, ietver Krievijas impērijas atjaunošanu tādā vai citādā formā," teikts ISW ziņojumā.

Dalies ar šo ziņu