Aktuāli

Video: Baltkrievijā lielas migrantu masas dodas uz Polijas robežu

Ārvalstīs
Sargs.lv/LETA
Polijas - Baltkrievijas robeža
Foto: Foto: via REUTERS/Scanpix

Sociālajos tīklos pirmdien izplatās videoieraksti, kas liecina, ka simtiem vai pat tūkstošiem migrantu kolonna gar Baltkrievijas automaģistrāli plūst Polijas robežas virzienā.

Tāds skats fiksēts Baltkrievijas Grodņas apgabalā, netālu no Kužnicas-Bruzgu robežkontroles punkta uz šosejas, kas no Minskas ved Bjalistokas virzienā.

Uzņemtajos video redzams, ka migrantu plūsmu apsargā un pavada Baltkrievijas militarizēto vienību pārstāvji.

Šo informāciju apstiprinājis arī Polijas drošības dienestu pārstāvis Staņislavs Žarins, piebilzdams, ka migrantu kolonnu apsargā un tās virzību kontrolē Baltkrievijas tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki.

Savukārt Polijas Aizsardzības ministrijas publicētajos video redzama vairāku simtu migrantu koncentrācija pie robežas ar Poliju. Kā liecina Polijas Aizsardzības ministrijas publicētie video kadri, migrantu uzvedība uz robežas ir agresīva. Tie nožogojuma virzienā met dažādus priekšmetus un Polijas karavīru virzienā rāda nepieklājīgus žestus.

Kā norādījis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests (VSAT) vadītājs Rustams Ļubajevs, saskaņā ar dažādu avotu informāciju Baltkrievijā Polijas robežas tuvumā varētu atrasties no 1000 līdz 5000 migrantu. Pēc viņa teiktā, ziņas par migrantu koncentrēšanos pie robežas saņemtas jau nedēļas nogalē un arī Lietuvas robežsardze gatavojas jebkādai iespējamajai notikumu attīstībai, pārdislocējot spēkus.

"Pašlaik tiekamies ar Bruņoto spēku štābu, plānojam izmantot iespēju papildus piesaistīt karavīrus, jau saskaņotas arī darbības ar policiju un Sabiedrības drošības dienestu," viņš norādījis.

Kā tviterī raksta Baltkrievijas opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba vadītājs Franaks Vjačorka, baltkrievi ziņo, ka Minskas ielās redz pulcējamies aizvien vairāk migrantu, kuri, domājams, gatavojas, ka viņus nogādās pie robežas.

"Tā ir valsts atbalstīta kontrabanda, ko organizē Lukašenko," viņš norāda.

Dalies ar šo ziņu