Polija nostiprinās robežu ar Baltkrieviju, būvējot pamatīgu žogu

Ārvalstīs
LETA/DPA
Image
bilde
Foto: REUTERS/Scanpix

Ņemot vērā pēdējā laikā pieredzēto nelegālo migrantu pieplūdumu no Baltkrievijas, Polija vēlas pastiprināt robežas aizsardzību, uz robežas ar Baltkrieviju izbūvējot pamatīgāku robežas žogu, nekā tas ir šobrīd, paziņojis Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Kaminskis.

Polijas karavīri augustā sāka būvēt 2,5 metrus augstu dzeloņstiepļu žogu uz robežas ar Baltkrieviju, kaimiņvalsts autoritārajam režīmam Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī cenšoties nelegālos migrantus iesūtīt arvien liekākā skaitā.

Tomēr Kaminskis otrdienas vakarā norādīja, ka robeža ir jānostiprina vēl vairāk, uzslienot "pamatīgu, augstu žogu ar novērošanas sistēmām un kustību detektoriem".

Polijas valdība plānoto konstrukciju dēvē par žogu un barikādēm, izvairoties to saukt par mūri.

Plānam valdība jau piekritusi, un tagad tas jāapstiprina parlamentam.

Kaut arī valdošajai nacionāli konservatīvajai partijai "Likums un taisnīgums" parlamentā nav vairākuma, lielākā daļa likumdevēju šo ieceri, pēc visa spriežot, atbalsta.

Plāna īstenošana izmaksās 366 miljonus eiro, un būvniecību pārraudzīs robežsardze.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Dalies ar šo ziņu