Norisināsies domnīca uzņēmējiem un pētniekiem par Eiropas Aizsardzības fonda finansējuma piesaisti

Uzņēmējdarbība un inovācijas
Sargs.lv
Aizsardzības nozares hakatons 2020. gadā
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šodien tiešsaistē norisināsies Aizsardzības ministrijas un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas rīkotā domnīca uzņēmējiem un pētniekiem par Eiropas Aizsardzības fonda finansējuma piesaisti aizsardzības industrijas projektiem.

Domnīcas ietvaros Eiropas Komisijas Aizsardzības industrijas un kosmosa ģenerāldirektorāta pārstāvis iepazīstinās ar Eiropas Aizsardzības fonda finansējuma piesaistes iespējām mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, un Eiropas Aizsardzības aģentūras pārstāvis informēs par Eiropas aizsardzības spējām, kuras nepieciešams attīstīt. 

Tāpat uzņēmējiem būs iespēja uzzināt par sadarbību ar Aizsardzības ministriju, piesakoties Eiropas Aizsardzības fonda finansējumam, kā arī prezentēt savu ideju Eiropas Aizsardzības fonda projektam.

Latvijas uzņēmumi un pētniecības iestādes ar Aizsardzības ministrijas atbalstu jau patlaban piedalās Eiropas Aizsardzības fonda projektos, kas paredz specializēta militārā transporta, nākotnes bezpilota sistēmu, virtuālās un papildinātās realitātes risinājumu un citu inovatīvu risinājumu izstrādi.

Eiropas Aizsardzības fondu kā finansiālu atbalstu pētniecībai un aizsardzības industrijai Eiropas Komisija izveidoja, lai Eiropas Savienības dalībvalstis varētu atbilstoši reaģēt uz drošības izaicinājumiem un attīstīt inovatīvu, konkurētspējīgu un efektīvu aizsardzības industriju. 

Dalies ar šo ziņu