Polija paraksta līgumu ar ASV 4,75 miljardu dolāru vērtībā par “Abrams” tanku iegādi

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv/Defense News
ASV tanks "Abrams" mācībās Ādažu poligonā
Foto: srž.Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks šīs nedēļas sākumā parakstīja aptuveni 4,75 miljardu dolāru vērtu darījumu par “250 M1A2 Abrams SEPv3” tanku iegādi no ASV, vēsta portāls “Defense News”.

Piegādes iecerēts sākt jau šogad, Polijas bruņotajiem spēkiem saņemot pirmos 28 “Abrams” tankus. M. Blaščaks arī informēja, ka papildus tankiem līgums ietver arī tehniskā atbalsta un loģistikas paketi, kā arī apmācību un kaujas tehnikai nepieciešamo munīciju.

"Mēs stiprinām Polijas armiju un atturam potenciālo agresoru," paziņojumā norādīja Polijas aizsardzības ministrs.

Polijas aizsardzības amatpersonas arī paziņojušas, ka iegāde ļaus valsts militārpersonām stāties pretī Krievijas vadošajam “T-14 Armata” tankam. Tikmēr iepirkums ļaus Varšavai nomainīt novecojušos padomju laikā izstrādātos tankus “T-72” un “PT-91” pret jaunu kāpurķēžu transportlīdzekļu platformu. Polijas Sauszemes spēki izmanto arī no Vācijas iegādātos “Leopard 2A4” un “Leopard 2A5” tankus.

Polijas amatpersonas arīdzan risina sarunas ar ASV partneriem, lai paātrinātu citu tās bruņotajiem spēkiem pasūtīto amerikāņu ieroču iegādi.

Polijas prezidents Andžejs Duda arī norādījis, ka ASV prezidenta Džo Baidena vizītes laikā 26. martā Varšavā lūdzis savu ASV kolēģi " cik vien iespējams paātrināt iegādes programmas, kas pašlaik tiek īstenotas".

"Pamatojoties uz noslēgtajiem līgumiem, šogad saņemsim pirmās raķešu sistēmas “Patriot”, drīzumā arī artilērijas raķešu sistēmas “HIMARS” un jaunākās paaudzes iznīcinātājus “F-35”," sacīja A. Duda.

“Sargs.lv” jau ziņojis, ka Polija no ASV kopumā gatavojas iegādāties 250 “M1 Abrams” kaujas tanku. Savukārt līgumu par ASV pretgaisa aizsardzības sistēmu "Patriot" iegādi 4,75 miljardu dolāru vērtībā Polija parakstīja 2018. gadā, tikmēr vienošanās par artilērijas raķešu sistēmas “HIMARS” iegādi 414 miljonu dolāru vērtībā parakstīta 2019. gadā.

Dalies ar šo ziņu