AM informē Ministru kabinetu par bezpilota lidaparātu sistēmu spējas attīstību bruņotajos spēkos

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: vsrž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Šodien Aizsardzības ministrija informēja Ministru kabinetu par otrā posma izpildi Nacionālo bruņoto spēku bezpilota lidaparātu sistēmu ieviešanā.

Spējas attīstība notiek atbilstoši izstrādātajiem plānošanas dokumentiem, paredzot dažādu veiktspējas līmeņu bezpilota lidaparātu sistēmu iegādi, kā arī Nacionālo bruņoto spēku bezpilota lidaparātu sistēmu operatoru apmācību, uzturēšanas un remontdarbu struktūrvienību un procedūru izveidi.

“Bezpilota lidaparātu sistēmu ieviešana Nacionālajos bruņotajos spēkos un pakāpeniski soļi tās attīstībā sniegs nozīmīgu pienesumu Latvijas valsts aizsardzībā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. “Turpināsim veiksmīgi uzsākto sadarbību ar Latvijas ražotājiem, apgādājot Nacionālos bruņotos spēkus ar jaunajām tehnoloģijām.”

Jau vēstīts, ka viens no aizsardzības nozares sadarbības partneriem ir Latvijas ražotājs “UAV Factory”, ar kuru noslēgts līgums par bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi un uzturēšanu, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas.

Jau ziņots, ka 29. martā notika Aizsardzības ministrijas un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma LMT rīkotā bezpilota lidaparātu inovāciju videokonference Latvijas uzņēmējiem un pētniekiem, kurā varēja iepazīties ar aizsardzības nozares redzējumu attiecībā uz šādu sistēmu attīstību sadarbībā ar vietējo industriju.

Līdz 10. maijam bezpilota lidaparātu inovāciju videokonferences dalībnieki ir aicināti iesniegt ar bezpilota vadāmo lādiņu vai to pretdarbības risinājumu iespējamu izstrādi saistītas idejas, kuras sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem būtu iespējams attīstīt tālāk.

Aizsardzības ministrija prioritāri iesaista pašmāju uzņēmumus un pētniecības iestādes Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstības projektu īstenošanā, tādējādi sekmējot piegāžu drošību un Latvijas aizsardzības industrijas attīstību. 

Dalies ar šo ziņu