Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piegādās “UAV Factory” bezpilota lidaparātus

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv
Image
UAV
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija decembrī ir parakstījusi līgumu ar Latvijas ražotāju “UAV Factory” par turpmāku bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi un uzturēšanu, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas.

“Esmu gandarīts par sekmīgo sadarbību ar Latvijas uzņēmumu “UAV Factory”, kas mums ļauj turpināt bruņoto spēku apgādi ar bezpilota lidaparātiem. Mērķtiecīgi attīstot sadarbību ar Latvijas aizsardzības industriju, mēs sekmējam piegāžu drošību un sniedzam nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā kopumā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 

Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošās bezpilota lidaparātu sistēmas paredzēts izmantot arī, sniedzot atbalstu sabiedrībai – glābšanas, meklēšanas vai līdzīgās civilās operācijās.

Saskaņā ar pērn noslēgto vienošanos šogad Latvijas uzņēmums “UAV FACTORY” Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piegādāja pirmo bezpilota lidaparātu testa sistēmu, kuras izmantošana apliecināja tās atbilstību bruņoto spēku uzdevumu veikšanai.

Nākamās bezpilota lidaparātu sistēmas Nacionālie bruņotie spēki saņems 2020. gada otrajā pusē, un tās būs pielāgotas, uzlabotas un modernizētas atbilstoši testēšanas posmā gūtajām atziņām. Noslēgtā līguma ietvaros tiks veikta arī jau piegādātās testa sistēmas uzlabošana.

Pirms sākotnējās sadarbības vienošanās slēgšanas 2018. gadā Latvijas uzņēmuma “UAV FACTORY” piedāvātās bezpilota lidaparātu sistēmas tika vērtētas Nacionālo bruņoto spēku mācībās un praktiskās demonstrācijās, kā arī veikta to tehnisko rādītāju un sagaidāmo iegādes, uzturēšanas un turpmākas modernizācijas izmaksu analīze, salīdzinot ar citiem pasaules tirgū pieejamiem ekvivalentiem. Uzņēmuma “UAV Factory” ražotā produkcija atbilst Nacionālo bruņoto spēku bezpilota lidaparātu attīstības koncepcijas prasībām.

Uzņēmums “UAV Factory” ir dibināts 2009. gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. “UAV Factory” ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem. Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām. 

Dalies ar šo ziņu