Nacionālie bruņotie spēki Latvijas reģionos nogādās humāno palīdzību

Sabiedrība
Sargs.lv
NBS kapelānu dienesta sarūpētā humānās palīdzības kravas izkraušana
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šonedēļ Nacionālie bruņotie spēki vairākās Latvijas pašvaldībās nogādās Vācijas un Zviedrijas nevalstisko organizāciju sarūpēto humānās palīdzības sūtījumu sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem –  trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm un senioriem.
 

Humānās palīdzības sūtījumu Nacionālie bruņotie spēki nogādās vairāku pašvaldību sociālajiem dienestiem un nevalstiskajām organizācijām, kuras sūtījumu nodos ģimenēm un senioriem. 

“Mūsu bruņoto spēku galvenais uzdevums ir nodrošināt Latvijas aizsardzību un robežu neaizskaramību. Vienlaikus mēs stiprinām Latviju, arī rūpējoties par tās iedzīvotāju labklājību. Jau tuvākajās dienās karavīri un zemessargi dažādās Latvijas vietās nogādās pārtiku, apģērbu un apavus, sniedzot palīdzīgu roku iedzīvotājiem, kam nepieciešams materiāls atbalsts.”
Kapelāns Elmārs Pļaviņš
Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos
Kapelāns Elmārs Pļaviņš

Ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljona starpniecību humāno palīdzību saņems labdarības organizācijas Gulbenes un Smiltenes novados, Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljons humāno palīdzību nogādās Ogres novada Sociālajam dienestam un vairākām nevalstiskajām organizācijām, kas sniedz atbalstu sociālā riska ģimenēm un personām ar īpašām vajadzībām. Savukārt Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē humāno palīdzību ar sociālo dienestu starpniecību nogādās sociāli mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām.

Humānās palīdzības izdalē sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem iesaistīsies Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu un Valmieras komitejas, nodibinājums "Fonds Cerība Ģimenei", kas darbojas Ogrē, Viļakas novada un Iecavas novada sociālie dienesti, biedrība “Be The Light”, kas sniedz atbalstu ģimenēm Cēsīs un Gulbenē, kā arī citas pašvaldību iestādes un labdarības organizācijas.

Humāno palīdzību pašvaldību iestādēm un nevalstiskajām organizācijām nogādās Nacionālu bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Autotransporta nodrošinājuma centrs sadarbībā ar Zemessardzi. 

Sadarbību ar Vācijas un Zviedrijas nevalstiskajām organizācijām koordinē Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos E. Pļaviņš.

Janvārī Nacionālie bruņotie spēki turpina Ziemassvētku laikā uzsākto humānās palīdzības nogādāšanu reģionos, kad sūtījums sasniedza Madonas un Gulbenes novadus. Decembra nogalē humāno palīdzību saņēma, piemēram, Latvijas Sarkanā krusta Madonas komiteja, organizācija “Be the light” un Velēnas Evaņģēliski luteriskā draudze Gulbenes novadā, kā arī Stāmerienas pagasta sociālais darbinieks tālākai nodošanai iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka Latvijas aizsardzības nozare sadarbībā ar Ārlietu ministriju arī regulāri organizē humānās palīdzības sniegšanu Austrumukrainai. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos. Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz četrsimt tonnas.

Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Dalies ar šo ziņu