Ar bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” varēs iepazīties arī VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā

Sabiedrība
Sargs.lv
72 stundas

No 21. jūlija informācija par Aizsardzības ministrijas sagatavoto bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” būs pieejama arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) https://eds.vid.gov.lv/, sniedzot iespēju ikvienam sistēmas lietotājam iegūt praktiskas zināšanas par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām.

Valsts ieņēmumu dienests ir viens no Aizsardzības ministrijas sadarbības partneriem, kas atsaucies aicinājumam kļūt par 72 stundu vēstnesi, publicējot saiti uz bukletu Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, lai ar tā saturu iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus. Tuvāko dienu laikā paziņojumus par bukleta pieejamību iedzīvotāji saņems arī uz savu Elektroniskās deklarēšanas sistēmā norādīto e-pasta adresi.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks norāda, ka ministrija vēlas šo informāciju novadīt līdz iedzīvotājiem, izmantojot iespējamos sadarbības partnerus, jo visaptverošā valsts aizsardzība ir mūsu visu kopīgā lieta.

Image
72 stundas
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija
“Mēs redzam, ka ir ļoti daudzas gan valsts, gan nevalstiskas institūcijas, biznesa institūcijas, kuras atsaucas uz to, līdz ar to šāda kopdarbība jau arī ir valsts aizsardzības process, jo mēs mācāmies kopā strādāt. Šādu iestāžu ir daudz - vairāk nekā desmit, un Valsts ieņēmumu dienests ir viens no tiem, turklāt tas pastāvīgi ir saziņā ar iedzīvotājiem," skaidro Pabriks.

Kā skaidro Valsts ieņēmumu dienests, Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS) ir droša, ērta un mūsdienīga sistēma, kuras aktīvo lietotāju skaits uz šī gada 1. jūliju ir 1 190 220 fiziskās personas. Sākot ar 21. jūliju, visi sistēmas lietotāji pakāpeniski saņems Aizsardzības ministrijas sagatavoto bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, tādējādi iegūstot praktiskas zināšanas par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām.

Lai nepārslogotu sistēmu, šis paziņojums tiks ievietots pakāpeniski, tāpēc daļa sistēmas lietotāju to varētu saņemt ātrāk, daļa nedaudz vēlāk. Tāpat VID atgādina - tā kā daļai cilvēku nav nepieciešamības regulāri pārbaudīt savu EDS kontu, visiem lietotājiem uz sistēmā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīti arī paziņojumi, ka tajā viņiem ir pienākusi jauna ziņa.

Jau ziņots, ka, sākot ar 3. jūniju, buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” ir elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv” www.sargs.lv/lv/tema/72stundas. Buklets pieejams trīs valodās – latviešu, krievu un angļu, lai tas būtu saprotams un nepastarpināti pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Bukleta mērķis ir sniegt praktiskās zināšanas ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām. Bukletā atrodami ieteikumi, piemēram, par to, kā salikt ārkārtas gadījumu somu, kādiem pārtikas produktiem un medikamentiem jābūt mājās un kā atpazīt atbildīgos valsts dienestus, kuri krīzes gadījumā veiks evakuāciju, sniegs medicīnisko palīdzību un atbildēs par sabiedrisko kārtību.

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts “72 stundas” jeb trīs diennaktis, kuru laikā iedzīvotājiem pašiem jāspēj nodrošināt sevi līdz brīdim, kad iesaistās atbildīgie dienesti.

Bukletu Aizsardzības ministrija izstrādājusi ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām. Buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes situācijas novēršanā.

Image
72 stundas
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš iepazinies ar bukletu, parūpēties arī par saviem tuviniekiem un iepazīstināt ar to arī līdzcilvēkus – vecākus, vecvecākus, kaimiņus, kam nav iespēju piekļūt elektroniskajiem pakalpojumiem. Dalies ar iespaidiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturus #drošiirzināt, #72stundas, #esmugatavs72h un #sargslv !

Aizsardzības ministrija aicina arī ikvienu iestādi, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu sniegt ieguldījumu valsts aizsardzībā un kļūt par 72 stundu vēstnesi –  izplatīt šo bukletu elektroniski. Aicinājums ir  publicēts Aizsardzības ministrijas vietnē www.mod.gov.lv, un nepieciešams pieteikties uz e-pastu 72stundas@mod.gov.lv.

Iestādes, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kas bukletu izvietojušas savās vietnēs, aicinātas dalīties ar šo informāciju sociālo mediju kontos, lietojot tēmturi  #72hvēstnesis.

Dalies ar šo ziņu