Ziemeļkorejas līderis plašu militāro parādi pieņem kopā ar meitu

Pasaulē
LETA/AP
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ar meitu militārajā parādē
Foto: EPA/Scanpix

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns trešdien vakarā Phenjanā militāro parādi, kurā tika demonstrētas jaunākās, lielākās kodolraķetes, pieņēma kopā ar meitu Kimu Džue, raisot pieņēmumus, ka viņa tiek gatavota nākotnes līdera lomai.

Trešdienas vakara parādē tika demonstrēts Kima pieaugošā kodolarsenāla jaunākais bruņojums, arī, kā uzskata eksperti, jauna cietās degvielas starpkontinentālā ballistiskā raķete. Tās izmēģinājumu Kims varētu veikt tuvāko mēnešu laikā.

Šī raķete bija viena no aptuveni duča starpkontinentālo ballistisko raķešu, kas trešdienas vakara parādē tika demonstrētas Phenjanā. Tas vienā parādē ir līdz šim nebijis šādu raķešu skaits, un ar to cita starpā tiek arī uzsvērts, ka Kims paplašina savas armijas jaudas, neraugoties uz sarūkošajiem resursiem apstākļos, kad padziļinās spriedze ar kaimiņiem un ASV.

Image
Militārā parāde, atzīmējot Ziemeļkorejas armijas dibināšanas gadadienu.
Militārā parāde, atzīmējot Ziemeļkorejas armijas dibināšanas gadadienu. Foto: Reuters/Scanpix

Parāde arī bija piektā reize, kad sabiedrībā parādās līdera meita Kima Džue - līdera otrais bērns. Viņa, kā tiek uzskatīts, varētu būt desmit gadus veca.

Otrdien Kims bija paņēmis līdzi meitu armijas apmeklējumā.

Phenjanas oficiālie mediji jau signalizē par Kimas Džue cēlo lomu. Viņa tiek raksturota kā cienīta un mīlēta, bet otrdien izplatītajā fotogrāfijā viņa redzama, banketā sēžot goda vietā līdzās ģenerāļiem un vecākiem.

Trešdien izplatītajās fotogrāfijās Kims redzams, apmeklējot militāro parādi kopā ar sievu un meitu. Kims atrodas balkonā, smaida un māj ar roku, kamēr izgaismotajā Kima Irsena laukumā kolonnās sastājušies tūkstošiem karavīru, redzams oficiālajās fotogrāfijās.

Dalies ar šo ziņu