Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Lietuvu

Nozares politika
Sargs.lv
Goda sardze tur rokās Latvijas un Lietuvas karogus
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

No otrdienas, 21. maija, līdz ceturtdienai, 23. maijam, aizsardzības ministrs Andris Sprūds darba vizītē apmeklēs Lietuvu, kur Palangā notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksme un Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksme.

22. maijā Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksmes laikā A. Sprūds tiksies ar Lietuvas aizsardzības ministru Laurīnu Kasčūnu (Laurynas Kasčiūnas) un Igaunijas aizsardzības ministru Hanno Pevkuru (Hanno Pevkur).

Tikšanās laikā Baltijas valstu aizsardzības ministri pārrunās reģionālās drošības jautājumus un savstarpējo sadarbību bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšanā.

Tāpat aizsardzības ministru dienaskārtībā būs NATO un Eiropas Savienības ārējās robežas aizsardzības stiprināšana, atbalsta sniegšana Ukrainai, kā arī Baltijas valstu prioritātes gaidāmajā NATO samitā Vašingtonā.

Savukārt 23. maijā A. Sprūds piedalīsies Ziemeļu grupas ministru sanāksmē, lai apspriestu aktuālos NATO ziemeļaustrumu flanga drošības jautājumus. Tāpat Ziemeļu grupas sanāksmes laikā ministri pārrunās līdz šim sniegto atbalstu Ukrainai un tā turpināšanu, kā arī aktualitātes kiberdrošības jautājumos.

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kas ietver divpadsmit valstis – Zviedriju, Somiju, Norvēģiju, Islandi, trīs Baltijas valstis, Vāciju, Poliju, Nīderlandi un Lielbritāniju. Grupas dalībvalstis vieno mērķis attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā.

Ziemeļu grupas aizsardzības ministru tikšanās notiek divas reizes gadā. Katru pusgadu Ziemeļu grupas vadība tiek uzticēta kādai citai dalībvalstij, un pašlaik Ziemeļu grupas vadošā valsts ir Lietuva. Nākamā vadošā valsts ir Dānija.

Dalies ar šo ziņu