Aizsardzības ministre piedalīsies Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksmē Polijā

Nozares politika
Sargs.lv
Ināra Mūrniece
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Pirmdien, 22. maijā, Polijā, Varšavā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece piedalīsies Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksmē, lai pārrunātu NATO ziemeļaustrumu flanga drošības jautājumus, portālu "Sargs.lv" informēja Aizsardzības ministrija.

Tāpat tikšanās laikā amatpersonas apspriedīs Ziemeļu grupas valstu prioritātes NATO samitā Viļņā, lai vienotos par reģionālo perspektīvu attiecībā uz būtiskākajiem lēmumiem, ko tur plānots pieņemt.

Aizsardzības ministri pārrunās arī pašreizējo situāciju Ukrainā, kā arī turpmākās palīdzības sniegšanas plānus Ukrainai, lai uzlabotu tās aizsardzības spējas un sekmētu iespējas atkarot tās teritorijas

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kas ietver divpadsmit valstis – Zviedriju, Somiju, Norvēģiju, Islandi, trīs Baltijas valstis, Vāciju, Poliju, Nīderlandi un Lielbritāniju. Grupas dalībvalstis vieno mērķis attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā.

Ziemeļu grupas aizsardzības ministru tikšanās notiek divas reizes gadā. Katru pusgadu Ziemeļu grupas vadība tiek uzticēta kādai citai dalībvalstij, un pašlaik Ziemeļu grupas vadošā valsts ir Polija.

Dalies ar šo ziņu