A. Sprūds darba vizītē apmeklēs Dāniju

Nozares politika
Sargs.lv
Latvijas un Dānijas karogi
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Trešdien, 15. maijā, aizsardzības ministrs Andris Sprūds darba vizītē apmeklēs Dāniju, kur tiksies ar Dānijas aizsardzības ministru Troelu Lundu Pulsenu (Troels Lund Poulsen).

Tikšanās laikā abu valstu amatpersonas pārrunās reģionālās drošības jautājumus, ar daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” tālāko attīstību saistītos jautājumus, tai skaitā Dānijas klātbūtnes stiprināšanu Latvijā un atbalstu Ukrainai.

Vizītes laikā ministrs tiksies arī ar pārstāvjiem no Dānijas Aizsardzības un drošības industrijas asociācijas (Danish Industry, Defence and Security), lai apspriestu militārās industrijas attīstību un iespējamo sadarbību.

Tāpat, lai pārrunātu divpusējās sadarbības jautājumus aizsardzības jomā, vizītes laikā A. Sprūds tiksies ar Dānijas parlamenta (Folketinget) Aizsardzības komitejas vadītāju Rasmusu Jarlovu (Rasmus Jarlov).

Jau ziņots, ka 2019. gadā ar mērķi uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību tika atklāts Daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi”. Tas ir efektīvs, militāri spējīgs štābs, kas nodrošina vienotu komandvadību Baltijas reģionā.

Savukārt 2023. gada vasarā daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi” sasniedza pilnu kaujas gatavību, izpildot nepieciešamās prasības, lai pilnvērtīgi spētu nodrošināt situācijas izpratni par drošību reģionā.

Daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi” ir spējīgs plānot un vadīt militārās operācijas, komandēt vienības, organizēt un īstenot militārās mācības un aktivitātes, kā arī īstenot citus nacionālos un kolektīvās aizsardzības uzdevumus, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus saskaņā ar Ziemeļatlantijas līgumu.

Dānijai ir bijusi nozīmīga loma Latvijas bruņoto spēku attīstībā, un tā ir bijusi viena no vadošajām Ziemeļvalstīm politiskā atbalsta un praktiskās palīdzības sniegšanā Latvijai.

Dalies ar šo ziņu