Aktuāli

Aizsardzības ministrs piedalīsies Varšavas drošības forumā

Nozares politika
Sargs.lv
bilde
Foto: Foto: vsrž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Šodien, 5. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiešsaistē piedalīsies Varšavas drošības forumā, kas šogad būs veltīts drošības un atturēšanas politikas jautājumiem.

Starptautiskajā konferencē aizsardzības ministrs A. Pabriks piedalīsies paneļdiskusijā par Eiropas Savienības pašreizējo un turpmāko lomu drošības un aizsardzības stiprināšanā “EU as a Security and Defence Actor: What Concept for Future Global Europe?”.

Paneļdiskusiju vadīs Eiropas Padomes ārējo attiecību jautājumos Berlīnes biroja vadītāja Jana Puglierina (Jana Puglierin), un tajā piedalīsies arī Eiropas Savienības Drošības izpētes institūta direktora vietniece Florence Goba (Florence Gaub) un Vācijas Bundestāga deputāts Frics Felgentreus (Fritz Felgentreu).

Tāpat Varšavas drošības forumā tiks pārrunāti starptautiskās drošības jautājumi, valdību un aizsardzības industrijas uzņēmumu sadarbība, aizsardzības nozares investīciju loma inovāciju un ekonomiskās attīstības sekmēšanā, iniciatīva “NATO 2030”, alianses dalībvalstu bruņoto spēku spēju attīstība un kiberdrošības veicināšana.

Konferences runātāju vidū būs Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa - Egnere, NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže, Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanovska, Eiropas politikas analīzes centra pētnieks un bijušais ASV Armijas komandieris Eiropā atvaļināts ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžess un citi valdību, parlamentu, starptautisko organizāciju, bruņoto spēku, domnīcu, pētniecības institūtu un aizsardzības industrijas pārstāvji.

5. oktobrī Varšavas drošības foruma laikā arī notiks Kazimira Pulaski Fonda apbalvojuma “2021 Knight of Freedom” pasniegšanas ceremonija, un šogad balvas ieguvējs ir Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs. A. Navaļnijam paredzēto apbalvojumu viņa līdzgaitniekiem pasniegs bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Varšavas drošības forumā piedalās ārpolitikas un drošības eksperti, lai apspriestu risinājumus Eiropas un transatlantiskajiem drošības izaicinājumiem. Šī starptautiskā konference ik gadu pulcē vairāk nekā 400 augsta līmeņa amatpersonas, ekspertus, starptautisko organizāciju un domnīcu pārstāvjus, kā arī žurnālistus un akadēmiķus.

Varšavas drošības forumu rīko domnīca Kazimira Pulaski Fonds, un pirmo reizi tas norisinājās 2014. gadā.

Varšavas drošības foruma programma un informācija par iespējām sekot līdzi konferencei tiešsaistē pieejama: warsawsecurityforum.org/wsf-2021/ 

Dalies ar šo ziņu