Norisināsies Eiropas Aizsardzības fonda regulas un 2021. gada programmas pieņemšanas pasākums

Nozares politika
Sargs.lv
bilde
Foto: Foto: @defis_eu

Šodien tiešsaistē norisināsies Eiropas Aizsardzības fonda jaunās regulas un 2021. gada darba programmas pieņemšanas pasākums, kā arī industrijas ekspertu diskusijas.

Balstoties uz Eiropas Aizsardzības fonda darba programmu, ES varēs līdzfinansēt dalībvalstu pārrobežu pētniecības un attīstības projektus aizsardzības nozarē. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas Savienības kopējo drošību un noturību, ņemot vērā mūsdienu izaicinājumus.

Lai saņemtu fonda atbalstu, pretendentiem savu jauno attīstības vai pētniecības projektu pieteikumi izskatīšanai EK būs jāiesniedz līdz šī gada decembrim. Plānots, ka drīzumā EK publicēs detalizētas vadlīnijas jauno projektu sagatavošanai un iesniegšanai.

Tāpat pasākuma laikā paredzēts izziņot grantus, kas tiks piešķirti 2020. gadā iesūtīto aizsardzības industrijas projektu īstenošanai.

Pasākuma programmā ir plānotas arī trīs diskusiju sesijas, kurās piedalīsies augsta līmeņa amatpersonas un Eiropas aizsardzības nozares pārstāvji, lai apspriestu Eiropas Aizsardzības fonda līdz šim sasniegtos rezultātus.

Aizsardzības ministrija aicina pašmāju industrijas uzņēmumu pārstāvjus un pētniekus vērot pasākuma tiešraidi, kas plkst. 15.30 būs pieejama Eiropas Aizsardzības fonda mājaslapā.

Eiropas Aizsardzības fonds tika dibināts 2017. gadā ar mērķi stiprināt Eiropas aizsardzības spējas. Fonda darbība veicina sadarbību starp ES valstīm un aizsardzības industrijas uzņēmumiem, attīstot jaunākās inovācijas un izstrādājot mūsdienīgas tehnoloģijas. Savstarpējā sadarbība ir sniegusi iespēju ES dalībvalstīm uzlabot savas aizsardzības spējas, vienlaikus būtiski ietaupot finanšu līdzekļus.

Pašmāju aizsardzības industrijas uzņēmumi informāciju par Aizsardzības ministrijas, ES un NATO atbalsta programmām var atrast Aizsardzības ministrijas mājaslapās sadaļā “Uzņēmējiem”, kā arī rakstot uz Aizsardzības ministrijas Industrijas un pētniecības atbalsta nodaļas uz e-pasta adresi industrijaatmod [dot] gov [dot] lv.

Dalies ar šo ziņu