Video: “Sargs.lv” diskusijas “Kam vajadzīgs VAD karavīrs?” ieraksts

Piedāvājam iespēju noskatīties Aizsardzības ministrijas organizēto diskusiju “Kam vajadzīgs VAD karavīrs?”, kurā eksperti apspriež nepieciešamību atjaunot valsts aizsardzības dienestu (VAD), kā arī diskutē par tajā sagatavoto karavīru ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā.

Diskusijā piedalās Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers, kā arī aizsardzības jautājumiem veltītā bloga “Varabungas.lv” autors atvaļinātais Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Mārtiņš Vērdiņš.

Diskusiju vada aizsardzības nozares ziņu portāla “Sargs.lv” redaktors Kārlis Roķis. Skatītāji aicināti uzdodot jautājumus tiešraides komentāru sadaļā.

Pirms nepilna gada sāktais Krievijas visaptverošais iebrukums Ukrainā lika Latvijai daudz straujāk attīstīt savas aizsardzības spējas, novirzot vairāk naudas jaunu ieroču sistēmu iegādei. Tomēr pat vismodernāko ieroču esamība bez sagatavota un apmācīta personāla neveicina Latvijas drošību. Kā pierādījusi pēdējo gadu statistika, rekrutēšanas apjomi profesionālajam militārajam dienestam nespēj nodrošināt Nacionālo bruņoto spēku prasības. Tālab, lai izpildītu valsts aizsardzības vajadzības, kā arī nodrošinātu pietiekamu rezerves karavīru daudzumu, no šā gada plānots atjaunot 11 mēnešus ilgu valsts aizsardzības dienestu.

Diskusijas laikā plānots noskaidrot – cik pamatoti vai maldīgi ir sabiedrībā valdošie priekšstati par valsts aizsardzības dienestu, kāda ir modernā karavīra loma kaujas laukā un kāpēc tieši valsts aizsardzības dienesta ieviešana ir pienācīga atbilde uz mūsdienu Latvijas drošības izaicinājumiem

Dalies ar šo ziņu