Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē

NBS
Sargs.lv
Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā
Foto: Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā Foto: ECPAD

14. jūlijā Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri piedalījās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā. Latvijai šī bija trešā reize, kad mūsu karavīri pārstāvēja Latviju militārajā parādē Francijā. Pagājušajā reizē tas notika vien 2008. gadā. Portāls “Sargs.lv” aicināja uz sarunu Godasardzes 2. kājnieku vada komandieri leitnantu Tomu Zvirbuli, lai apvaicātos vairāk par pieredzēto militārajā parādē Francijā.

Toms Zvirbulis atzina, ka gatavošanās militārajai parādei Francijā būtiski neatšķiras no gatavošanās parādei Latvijā, jo tāpat tiekot gludinātas formas, zābaki tiek pucēti un ieroči tiek spodrināti. Šogad Latviju Bastīlijas dienas parādē pārstāvēja 13 Godasardzes rotas karavīri.

Image
Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā
Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā Foto: Štāba bataljons
“Lielākais izaicinājums bija karstums, jo visu laiku temperatūra bija ap +30 grādiem un vairāk, kas būtiski apgrūtināja mūsu darbu. Tāpat arī šogad tika izdomāts, ka ārvalstu karavīri maršēs kopā, proti, tika izveidota kārba no deviņām valstīm, kas nozīmēja, ka bija jāiemācās kopīgi maršēt. Tas nebija vieglākais uzdevums, jo bija jāsaprot gan kā soļot, gan kā likt soli, kas katrai valstij nedaudz atšķiras.”

Šogad Latvija ir tikusi pārstāvēta arī Spānijas militārajā parādē, taču turpmāki plāni vēl nav zināmi, jo parasti šādi uzaicinājumi parādās neilgu brīdi pirms paša pasākuma.

Image
Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā
Godasardzes rotas karavīri piedalās Bastīlijas dienas militārajā parādē Parīzē, Francijā Foto: ECPAD

Bastīlijas dienas militārās parādes pirmsākumi ir meklējami 1880. gada 14. jūlijā. Šī militārā parāde ir lielākais pasākums Parīzē ar vairāk nekā 8000 klātesošie skatītāj un desmit  miljoniem skatītāju tiešsaistē. Parādē kopumā piedalījās vairāk nekā 6400 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Rumānijas, Bulgārijas un Francijas.

Dalies ar šo ziņu