Bruņotie spēki maijā organizēs papildu rezervistu militārās apmācības kursu

NBS
Sargs.lv
Brīvprātīgo rezervistu kursa noslēgums - karavīra zvēresta došana Alūksnē
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Nacionālie bruņotie spēki no 6. līdz 27. maijam organizēs papildus rezervistu militārās pamatapmācības kursu, kura mērķis ir brīvprātīgi valsts aizsardzībā iesaistīt pēc iespējas vairāk Latvijas pilsoņu, dodot iespēju iepazīt militāro vidi un apgūt militārās pamatzināšanas.

Mācības notiks Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē, uz kurieni Nacionālie bruņotie spēki centralizēti organizēs transportu no Krustabaznīcas ielas 9, Rīgā.

Image
Brīvprātīgie rezervisti gatavojas apmācībai 2020. gadā
Foto: Ēriks Ēriksons/Aizsardzības ministrija

Rezervistu militārās pamatapmācības kursā trīs nedēļu laikā būs iespējams apgūt militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, piemēram, ieroču, šaušanas un sakaru apmācību, spēju orientēties normatīvajos aktos, lauka kaujas iemaņas, topogrāfiju, orientēšanos un medicīnu. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī tiks apgūtas lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī šādās specialitātēs: radiostaciju sakarnieks, granātnieks - operators, ložmetējnieks, ložmetējnieka palīgs, kā arī specialitātē, kas saistīta ar paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanu. Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

“Latvijas pilsoņu lielās intereses dēļ šogad rezervistu militārās apmācības kursu organizēsim divas reizes – gan maijā, gan augustā, sniedzot iespēju pēc iespējas vairāk iedzīvotājiem iegūt militārās pamatiemaņas. Latvija ir pasaulē spēcīgākās militārās alianses NATO dalībvalsts. Vienlaikus militāra konflikta gadījumā nenovērtējama nozīme ir valsts pašaizsardzības spējām un spēcīgiem bruņotajiem spēkiem. Aicinu Latvijas pilsoņus pieteikties rezervistu militārās apmācības kursam, lai iegūtu prasmes krīzes gadījumā aizstāvēt savu ģimeni, pilsētu, novadu un Latviju!” aicina aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Apmācībai var pieteikties līdz 8. aprīlim, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Rezerve”.

Rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formas tērpu, nepieciešamo inventāru un karavīra uzturdevu, kas ir 9,96 eiro dienā vai tiks nodrošināti ar ēdināšanu. Par katru militāro mācību dienu rezervistiem izmaksās kompensāciju, sākot no 29,75 eiro dienā. 

Image
NBS Brīvprātīgo rezervistu militārā apmācība
Aizsardzības ministrija

Rezervistu apmācības laikā Nacionālie bruņotie spēki sagatavos pilsoņus valsts aizsardzībai. Valsts apdraudējuma situācijas gadījumā būs nepieciešams iesaistīt dažādu profesiju pārstāvjus, tostarp, ārstus, autovadītājus, pavārus, mehāniķus un citus, un katram no viņiem būs sava loma un nozīme valsts aizsardzībā, tāpēc mācībām aicināti pietiekties visdažādāko profesiju pārstāvji.

Militārās apmācības laikā rezervisti pildīs aktīvo dienestu, viņiem būs karavīra statuss, savukārt mācību laiks tiks ieskaitīts viņu izdienas stāžā.

Dalībnieki, kuri būs sekmīgi apguvuši apmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un mobilizācijas norīkojumu, un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Image
Brīvprātīgo rezervistu kursa noslēgums - karavīra zvēresta došana Alūksnē
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Mācībām aicināts pieteikties ikviens Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kurš vēlas iepazīt militāro vidi un apgūt militārās pamatzināšanas. Tāpat aicināti pietiekties Latvijas pilsoņi, kuri iepriekšējos gados darbojušies Jaunsardzē vai apguvuši valsts aizsardzības mācības programmu, bet nav kļuvuši par rezerves karavīriem. Aicināti arī karavīri, kuri atvaļināti no profesionālā dienesta vai zemessargi pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, un nav apguvuši pamatapmācības kursu individuālās apmācības līmenī, kā arī civilie darbiniekus, kas strādā aizsardzības nozarē. Pēc apmācības kursa beigšanas būs iespēja izvēlēties arī veidot tālāko karjeru profesionālajā dienestā vai dienestā Zemessardzē.

Ar papildus jautājumiem par mācību norisi aicinām vērsties Rezerves personāla uzskaites birojā, zvanot uz tālruņa numuru 67800270 vai rakstot e-pastu: rezervists@mil.lv

Jau ziņots, ka rezervistu militārās pamatapmācības kursu Nacionālie bruņotie spēki organizēs arī no 6. līdz 28. augustam Alūksnē, un tam var pieteikties līdz 17. jūlijam, elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Rezerve”.

Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotajiem spēkiem miera laikā jāuztur 6000 militāri sagatavotu rezerves karavīru. 

Nacionālie bruņotie spēki rezervistu militārās pamatapmācības kursus organizē kopš 2018. gada.

Dalies ar šo ziņu