Bruņoto spēku komandieris darba vizītē apmeklē Dāniju

NATO
Sargs.lv
Image
NBS komandieris
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

23. septembrī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atradīsies darba vizītē Kopenhāgenā, Dānijā, lai ar Dānijas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Flemingu Lentferu (Flemming Lentfer) un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerālleitnantu Martinu Heremu (Martin Herem) pārrunātu Latvijas, Dānijas un Igaunijas sadarbību aizsardzības jomā, kā arī starptautiskās un reģionālas drošības aktuālos jautājumus.

Latvijai, Dānijai un Igaunijai izveidojusies cieša trīspusējā sadarbība aizsardzības jomā. Jau ziņots, ka īstenojot vienošanos Dānijas, Latvijas un Igaunijas starpā, Ādažu bāzē 2019. gada martā tika atklāts Daudznacionālais divīzijas “Ziemeļi” štābs. Divīzijas štāba izveide Latvijā apliecina Latvijas un abu sabiedroto – Igaunijas un Dānijas ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā, vienlaikus demonstrējot vēlmi un spēju arvien vairāk iesaistīties kolektīvās aizsardzības stiprināšanā un militāri efektīvu reģionālu risinājumu veidošanā, kas ilgtermiņā palielina NATO gatavību un spēju aizsargāt savas dalībvalstis.

Divīzijas štāba izveide Latvijā apliecina Latvijas ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā, vienlaikus demonstrējot vēlmi un spēju arvien vairāk iesaistīties kolektīvās aizsardzības stiprināšanā un militāri efektīvu risinājumu veidošanā, kas ilgtermiņā palielina NATO gatavību un spēju aizsargāt savas dalībvalstis. Daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” komandiera vietnieks ir Latvijas bruņoto spēku virsnieks brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš.

Štābs izveidots ar mērķi uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā. Štāba uzdevumi ir aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus.

Dalies ar šo ziņu