Kuldīgas un Saldus novados notiks Zemessardzes mācības

Militārās mācības
Sargs.lv
Zemessardzes mācības
Foto: Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīvs

No 5. līdz 7. aprīlim Saldus novada Nīgrandes pagastā, savukārt 6. un 7. aprīlī Kuldīgas novada Rendas pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma  bataljona zemessargu mācības, kurās tiks trenētas nodaļas kolektīvās kaujas spējas un uzlabotas lauka kaujas iemaņas.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai pilnveidotu zemessargu spēju veikt valsts aizsardzības uzdevumus dažādos apstākļos, aizsargājot  Zemessardzes vienību atbildības teritoriju.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži”, Kuldīgas un Saldus novadu pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pastu  45bnatmil [dot] lv  vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargsatmil [dot] lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Dalies ar šo ziņu