Mācībās "CRYSTAL ARROW 24" trenē Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību

Militārās mācības
Sargs.lv
Sabiedroto kaujas tehnika ācībās “CRYSTAL ARROW 23”
Foto: štvsrž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

No 26. februāra līdz 12. martam Ādažu, Limbažu un Siguldas novados norisināsies starptautiskās militārās mācības “CRYSTAL ARROW 24”.

Militāro mācību aktīvā fāze noritēs no 9.  līdz 12. martam, taču laikā pirms tam būs sagatavošanās manevri sekmīgai mācību uzdevumu izpildei, tai skaitā sabiedroto helikopteru pārlidojumi jau no 26. februāra Ādažu, Limbažu un Siguldas novados.

Militārās mācības “CRYSTAL ARROW 24” ir NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un vienību mācības komandvadības pilnveidošanai, operāciju plānošanai un vadīšanai.

2024. gadā NATO rīko vērienīgākās militārās mācības kopš Aukstā kara laika “Steadfast Defender 2024” un militārās mācības “CRYSTAL ARROW 24” ir vienas no starptautisko militāro mācību cikla mācībām, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju. Mācībās piedalīsies aptuveni 2000 karavīru no Albānijas, ASV, Dānijas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. Nacionālos bruņotos spēkus mācībās pārstāvēs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes,  Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Zemessardzes 2. Vidzemes un Zemessardzes 3. Latgales   Latvijas nacionālās aizsardzības akadēmijas karavīri un zemessargi. 

Dalies ar šo ziņu