Nacionālie bruņotie spēki piedalās militārajās mācībās "Northern Coasts 2023"

Militārās mācības
Sargs.lv
Rīgas ostā ierodas daudznacionāla kuģu grupa
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

No 7. līdz 24. septembrim visā Latvijas teritorijā un Baltijas jūrā norisinās Vācijas Jūras spēku organizētās starptautiskās militārās mācības “Northern Coasts 2023”, portālu "Sargs.lv" informēja NBS Apvienotais štābs.

Mācību mērķis ir trenēt un pilnveidot jūras, sauszemes un gaisa spēku savstarpējo savietojamību un operāciju integrāciju, kā arī jūras netiešā uguns atbalsta pieprasīšanas procedūras, lai nodrošinātu noteikto aizsardzības uzdevumu izpildi NATO kolektīvās aizsardzības plāna ietvaros.

Līdz ar Latvijas karavīriem un zemessargiem mācībās “Northern Coasts 2023” piedalīsies aptuveni 30 kuģi, zemūdenes, 15 gaisa kuģi un 3200 karavīri no ASV, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Nīderlandes, Somijas, Vācijas un partnervalsts Zviedrijas.

Mācību ietvaros no 7. līdz 11. septembrim Rīgas brīvostā ieradīsies 26 sabiedroto kara kuģi.

Mācībās “Northern Coasts 2023” piedalīsies arī NATO pirmā pastāvīgā jūras spēku grupa (SNMG1), NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1) un NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas spēki (Very High Readiness Joint Task Force –VJTF).

Mācības vadīs jaunizveidotā komandstruktūra – Vācijas Jūras spēku štābs, kas atrodas Rostokā, Vācijā. 

Mācību operācijās tiks demonstrēta NATO dalībvalstu savietojamība un kaujas gatavība, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu.

Militārās mācības Baltijas jūrā notiek regulāri kopš 2007. gada.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību “Northern Coasts 2023” ietvaros Rīgas ostas teritorijā, Ādažu militārajā poligonā un Kurzemes reģionā, tostarp, Kurzemes piekrastē notiks intensīva Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.

Nacionālie bruņotie spēki pateicas iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu mācību norisē, jo tās ir vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Dalies ar šo ziņu